Від початку лютого на Сонці не припиняються спалахи: що коїться?

І чи небезпечно це для нас

Останні кілька тижнів Сонце переживає серію гігантських спалахів, у результаті яких плазма розлітається космосом. Найбільш масштабним був викид корональної маси минулого вівторка, 15 лютого.

За оцінками, цей спалах належить до найпотужнішої категорії, на яку лише здатне Сонце – X-класу

Нам дуже пощастило, що він був спрямований у протилежну від Землі сторону, тому потужної геомагнітної бурі очікувати не варто. 

Що відбувається?

Причина довготривалих спалахів у тому, що Сонце нарощує активність на шляху до сонячного максимуму. Це значить, що в найближчому майбутньому нам слід готуватися до нових геомагнітних штормів.

Зазвичай, аби досягнути Землі коронарним викидам Сонця треба декілька днів.

За даними ресурсу Space Weather, що відстежує сонячну активність, Сонце спалахувало щодня протягом лютого, а в деякі дні спостерігалося відразу по кілька спалахів

Другими за потужністю вважаються спалахи класу М: такі були зафіксовані 12, 14 і 15 лютого. Решта – слабшої категорії.

І хоча все це може звучати дещо тривожно, ця ситуація цілком нормальна, тому причин для хвилювання немає

Зірка нарощує свою активність на шляху до максимуму — найбільш динамічної частини свого 11-річного циклу. Цей цикл заснований на русі магнітного поля Сонця, яке перевертається кожні 11 років, при цьому північний і південний магнітні полюси міняються місцями.

Останній сонячний мінімум зафіксований у грудні 2019 року. А от на сонячний максимум ми очікуємо приблизно в липні 2025 року.

Джерело: 24 канал

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень