![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
Киянка розповіла, що її найбільше вразило
Тетяна Авдашкова має сина 7,5 років, який відвідує школу у Бельгії. Минулого року він пішов у перший клас в Києві, який закінчив вже у невеличкому бельгійському містечку, - розповіла українка в інтерв’ю НВ.
Цьогоріч хлопчик продовжив навчання у закордонній школі.
Його мама розповіла, що бельгійська школа їй так сподобалася, що вона вирішила – її діти будуть продовжувати навчання тут до самого кінця школи.
По-перше, дуже відчувається різниця бельгійського і українського менталітету — тут нема пострадянського штампу у поведінці освітян, - розповідає Тетяна.
Наприклад, вранці директор завжди зустрічає дітей біля воріт школи. Це приємний усміхнений чоловік, який знає кожного з цих дітей поіменно.
Тобто нема образу жахливо дядька, який сидить у своєму кабінеті і коли до нього підходиш — тремтиш. Тут ми приходимо за хвилину до дзвоника, і він легко пропонує відвести дитину до класу. Так само і вчителі, які самі граються з дітьми на вулиці у баскетбол.
А ще, - продовжує Тетяна, - тут немає радянського підходу «страху та сорому», який все ще зберігся в Україні. Тут дітям не соромно і не погано робити помилки в процесі навчання.
Перше, що мені сказали в школі - не наполягати на навчанні, бо у дітей має бути гарні емоції від школи. Тому зараз мої дуже люблять школу та із задоволення туди ходять.
Уроки в бельгійських школах починаються о 08:35, закінчуються о 15:35, у середу короткий день до 12:15, а після школи є можливість залишити дитину до 18:00. Але діти сприймають це з радістю, а часом навіть можуть запитати: «Мам, чого ти прийшла?».
У бельгійській школі діти на перервах вільно можуть бігати, кричати, верещати, лежати на підлозі. Вони дуже багато грають, адже у школі є класне подвір'я з баскетбольними кільцями і лазалками для фізичної активності.
Але тут є нюанс, бо українські мами також дуже відрізняються від бельгійських: у них є багато настанов, на кшталт на мокре не сідати або в бруд не лізти.
Тут, якщо дитина чиста — то не бельгійська дитина. Місцева малеча в школі вільно гасає по калюжах та по багнюці в гумових чоботах на босу ногу.
Харчування тут дивне: діти увесь час їдять сендвічі. Зранку і в обід, коли ми звикли до каш та супів. Тільки вечеря у них буває нормальним прийомом їжі. Хоча в школі є можливість гарячих різноманітних обідів, типу пасти з мітболами.
Що стосується навчального процесу, то на уроках використовують дуже багато дидактичних матеріалів і абсолютно все прикладне, купа ігор розкладено в кожному класі по коробочках — бери і грайся, коли схочеш.
Також за розкладом тут є так званий wheels day — коли школярі можуть взяти із собою самокати, велосипеди, ролики і скейтборди для навчання за межами школи.
Після 12 років діти йдуть у коледж, де обирають напрямок до вподоби. Наприклад, якщо це математика — у розкладі з’являється багато предметів точних наук.
Навчання триває до червня, відповідно літні канікули — два місяці. Їх усі бельгійські діти зазвичай проводять у кемпах, яких тут купа на будь-який смак — мовні і спортивні, безкоштовні і платні.
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
За кордоном змінилися правила для біженців з України
«Якого … ви сюди приїхали?»: українка шокована поведінкою наших біженців в Італії
Король та королева Бельгії нададуть житло сім’ям з України
Маленькому рівнянину потрібна допомога: залишилося зібрати лише 95 тисяч гривень (ВІДЕО)
Мохамед і Ахмед стали найпоширенішими іменами у Брюсселі
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК