Великий піст 2024 року: відома дата початку суворого посту

Він триватиме 48 днів

У 2024 році Великдень припадає на 5 травня. Великий піст, що є найголовнішим і найсуворішим, розпочнеться у понеділок, 18 березня, а закінчиться на Великдень, 5 травня.

У період посту віряни відмовляються від м’яса, яєць, молочної їжі, однак головний сенс цього періоду – у духовному очищенні та добрих справах. 

Тривалість Великого посту

Щорічна дата Великого посту залежить від дати Великодня. Розпочинає цей період Чотиридесятниця і завершує Страсна седмиця – так називається останній тиждень перед Великоднем.

Піст у 2024 році триватиме 48 днів: з 18 березня по 4 травня включно.

Що можна їсти у Великий піст 2023? 

Дотримуватися обмежень у їжі можуть лише фізично здорові люди. Піст заборонений дітям, вагітним жінкам, людям похилого віку і тим, хто має будь-які хронічні захворювання.

Перший та останній тижні вважаються найсуворішими. В понеділок, середу та п'ятницю в ці тижні можна вживати лише ті продукти, які не піддавалися термічному обробленню. У вівторок та четвер можна їсти гарячі страви, але без олії, і лише ввечері.

Певні послаблення Церква дозволяє в суботу та неділю.

Вірянам дозволено вживати гарячу їжу з олією. А також пригубити червоного вина.

Останній тиждень посту, який називається Страсною седмицею, має особливий день — п'ятницю. Цього дня віряни можуть їсти лише вчорашній хліб та пити воду. А в суботу їсти заборонено.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень