Вдвічі більше. Українцям назвали нову ціну на електроенергію

Інакше енергетичну систему країни чекає колапс

Подорожчання перших 100 кВт-год електроенергії – з 90 копійок до 1,68 грн – це лише перший крок.

Електроенергія повинна коштувати близько 3 грн за кВт-год. Таку цифру для OBOZREVATEL назвала експертка з питань енергетики Ольга Кошарна. На її переконання, у разі не підняття ціни на електроенергію на галузь енергетичної сфери буквально чекає колапс. Загальна сума боргів на ринку електроенергії наразі становить 73 млрд грн.

Розгляньмо, з чого складається наш тариф на електроенергію.  Тариф для постачальників 15 коп. за кВт-год, для розподільних компаній – 1,33, плюс 34 коп. – Укренерго. І в електроенергії, як товару, ціни просто немає, вона не закладена в тариф 1,68 грн.

 

Щоб покрити всі складові й щоб електроенергія, як товар, коштувала хоч щось, я очікую підвищення ціни на електроенергію для населення – більш ніж до 3 грн за кВт-год. Це неминуче. Інакше нас чекає колапс і буде банкрутство «Укренерго»  і НАЕК «Енергоатом», – каже Ольга Кошарна.

За її словами, проблема у галузі виникла через те, що модель ринку електроенергії, який запрацював з 1 липня 2019-го, не булла достатньо підготовленою. Коли через кілька місяців після старту ринку електроенергію дозволили імпортувати з країн, які не є членами енергоспівтовариства, почався імпорт із Білорусі. Ольга Кошарна розповіла, що білоруси демпінгували й обвалили ціни на ринку. Тому почали накопичуватися борги, які досягли величезних сум.

Матеріали OBOZREVATEL

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

 

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень