Важливі зміни: чи дійсний закордонний паспорт з хибною транслітерацією

Розповіли у Рівненському відділенні ДМС

Фото ілюстративне, з мережі
Фото ілюстративне, з мережі

Державна міграційна служба не буде визнавати недійсними документи з хибною транслітерацією. Це стосується закордонних паспортів, у яких транслітерація прізвищ не збігається з ID-картою, виданою пізніше.

Про це заявив Роман Бабій, член комітету Верховної Ради з питань правової політики:

- Анулювання закордонних паспортів у зв’язку зі зміною правил транслітерації не буде. Голова Державної міграційної служби Наталія Науменко повідомила сьогодні про це під час нашого комітету, – написав він.

Також процес анулювання цих паспортів, що вже розпочався, призупинили. А що ж до документів, які вже анулювалися, то їх поновлять найближчим часом.

У Рівненському ДМС Радіо Трек підтвердили - паспорти з різною транслітерацією будуть визнаватись недійсними лише після того, як людина звернеться, щоб обміняти його.

Чому з’явилась така проблема?

Раніше транслітерацію могли змінити на прохання людини при оформленні заяви.

Але у 2022 році Україна отримала рекомендації Європейської Комісії. Серед іншого, там наголосили на необхідності врегулювати це питання. Річ у тім, що були випадки, коли українці в країнах ЄС використовували зміну персональних даних у своїх документах для шахрайства.

Такі паспорти мали б визнаватись недійсними одразу, про що повідомлялось раніше.

Але вчора, 13 березня, комітет вирішив, що документи, у яких різна транслітерація написання прізвища або імені, є чинними до закінчення строку їх дії. Їх будуть змінювати чи визнавати недійсними лише за особистим зверненням особи. 

До речі, переоформлювати паспорти, у яких виявили неправильну транслітерацію, будуть за повним прайсом.

Вже при оформленні нових документів працівники ДМС будуть звертати увагу людей  на транслітерацію і повідомляти про можливість її зміни. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень