В Україні збанкрутував банк: Що буде з грошима клієнтів

Відповідь дали у НБУ

Правління Національного банку України ухвалило рішення віднести АТ «Банк Форвард» до категорії неплатоспроможних. При цьому у НБУ наголосили, що віднесення фінустанови до цієї категорії жодним чином не вплине на стабільність банківського сектору України.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Наприкінці листопада 2022 року Банк Форвард був віднесений до категорії проблемних. Підставою для цього стали недостатні доходи, що створювало «ризик зменшення його регулятивного капіталу та порушення встановлених Національним банком економічних нормативів капіталу».

- З моменту віднесення банку до категорії проблемних його фінансовий стан суттєво погіршився, падіння капіталу продовжилося без перспектив його поліпшення.

 

Це становить загрозу інтересам вкладників та кредиторів банку. Правління НБУ ухвалило рішення віднести АТ «Банк Форвард» до категорії неплатоспроможних", – пояснили у Нацбанку.

 

Що буде з грошима вкладників

Кожен вкладник збанкрутілого «Банку Форвард» отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу. Включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку.

Втім, можливі винятки. Вони передбачені ч. 4 ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

- Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 21 січня 2023 року становить 1 535,6 млн грн, – розповіли в НБУ.

 

Російський слід

Крім цього, у регуляторі нагадали: кінцевим бенефіціарним власником АТ «Банк Форвард» є громадянин Росії Рустам Таріко.

- Указом президента України у жовтні 2022 року введено в дію відповідне рішення РНБО, яким до Таріка застосовано персональні санкції, – повідомили у НБУ. 

Джерело: OBOZREVATEL

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень