Усім українцям, які отримували допомогу за кордоном, треба відзвітувати про це у декларації

Цього року суттєво збільшили коло осіб, яким треба звітувати перед податковою

Відтепер українці, які на тлі війни скористалися іноземним захистом та отримувати фінансову допомогу за кордоном, мають заповнити податкову декларацію.

Резиденти України, фізичні особи – платники податків, які скористалися правом на тимчасовий захист в інших країнах, отримували гроші з фондів допомоги іноземних держав чи компаній, які здійснюють благодійну діяльність – мають декларувати цю допомогу як іноземні доходи.

 

У Державній податковій службі зазначають – податок на доходи та військовий збір при цьому сплачувати не треба буде. Потрібно вказати тільки факт отримання коштів без податків та зборів.

Громадяни можуть подавати декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді через Електронний кабінет. Для цього потрібно:

  • зайти у розділ «ЕК для громадян»;
  • обрати «Податкова декларація про майновий стан і доходи».

Скористатися сервісом зможуть особи, які ідентифіковані за особистим ключем, виданим кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, — зауважили у пресслужбі.

Йдеться про такі випадки:

  • окремі види доходів від податкових агентів, що не підлягають оподаткуванню під час виплати, але не звільнених від оподаткування (суми боргу, за якими минув термін позивної давності; нецільова благодійна допомога понад установлену норму; додаткові прибутки);
  • доходи від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізосіб (резидентів/нерезидентів), — спадщина, подарунки, від оренди майна іншій фізособі, доходи від операцій з продажу (обміну) рухомого/нерухомого майна, у випадках, передбачених податковим кодексом;
  • іноземні доходи;
  • доходи від підприємницької діяльності фізособами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування);
  • доходи від проведення незалежної професійної діяльності особами, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • іноземці, що набули статусу резидента України (мають відобразити в податковій декларації доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи).

Джерело: novyny.live

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень