Усі воєнні злочини росії Україна документує. Допомогти у цьому може кожен із нас (ДЕТАЛІ)

Йдеться про порушення законів та звичаїв війни, злочини проти людяності і багато іншого, що окупант дозволяє собі творити на нашій землі

Кадри із розбомбленого російськими нациками пологового будинку у Маріуполі. Фото 09.03.2022
Кадри із розбомбленого російськими нациками пологового будинку у Маріуполі. Фото 09.03.2022

Наразі правоохоронні органи України  приділяють велику увагу перевірці усіх фактів і повідомлень про скоєння правопорушень – загальнокримінальних, злочинів проти безпеки держави, воєнних злочинів чи злочинів проти людяності.

Офіс Генпрокурора разом з українськими та міжнародними партнерами навіть створив спеціальний ресурс warcrimes.gov.ua для належного документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних російською армією в Україні, - повідомив керівник Рівненської обласної прокуратури Андрій Рудницький.

Той самий Маріуполь того ж дня. Фото 09.03.2022
Той самий Маріуполь того ж дня. Фото 09.03.2022

Задокументовані докази будуть використовуватися для кримінального переслідування причетних до злочинів, відповідно до українського законодавства, у міжнародному кримінальному суді в Гаазі та спеціальну трибуналі після його створення.

 

Правоохоронні органи для документування вказаних злочинів зараз використовують розроблений механізм - т.зв. «протокол Берклі». Долучитися до цієї роботи може кожен громадянин, журналіст та ГО. Усі вимоги для цього знайдете на цьому ресурсі.

Окупанти принесли "русскій мір" у Харків. Фото 02.03.2022
Окупанти принесли "русскій мір" у Харків. Фото 02.03.2022

Очільник обласної прокуратури навів приклади воєнних злочинів, які після вторгнення постійно скоюють на території України окупанти:

  • пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури;
  • уламки снарядів у межах міста;
  • факти поранення чи загибелі мирних осіб унаслідок застосування зброї окупантом;
  • розташування та використання військової техніки у житлових кварталах міста;
  • ведення бойових дій окупанта у житлових кварталах міста;
  • насилля щодо медперсоналу;
  • пошкодження медичного транспорту, лікарень, обладнання;
  • насильство щодо духовенства;
  • пошкодження або знищення культових споруд - храмів, мечетей, синагог тощо;
  • використання окупантом цивільного одягу чи однострою ЗСУ, емблем гуманітарних чи медичних установ;
  • факти фізичного насилля, позбавлення волі цивільного населення окупантом;
  • використання цивільної інфраструктури з воєнною метою під прикриттям цивільних;
  • захоплення майна, пограбування окупаційними силами;
  • відмова чи позбавлення доступу до меддопомоги.

НАГАДАЄМО

Нещодавно набули чинності низка законодавчих актів, прийнятих ВР, які посилюють кримінальну відповідальність за скоєння злочинів у воєнний час, забезпечують безперебійне функціонування системи правосуддя, дозволять судам та органам прокуратури належним чином здійснювати документування військових злочинів рф.

Зокрема, за вчинення держзради та диверсії в умовах воєнного стану встановлено максимальне покарання - позбавлення волі на 15 років або довічного позбавлення волі з обов’язковою конфіскацією усього майна. Крім того, передбачена заборона на будь-яку амністію щодо осіб, які скоїли такі злочини.

Посилено відповідальність за мародерство (привласнення чужого майна на полі бою або використання трагічних подій чи обставин, бойових дій для власної наживи, шляхом пограбування людей, в т.ч. вбитих та поранених) - за вчинення крадіжки, грабежу, розбою та привласнення майна в умовах воєнного стану передбачено покарання від 5 до 15 років за ґратами.

Раніше ми писали про те, чи можуть цивільні зараз вільно користуватися зброєю, використовуючи її проти окупанта і мародерів.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень