

Йдеться про порушення законів та звичаїв війни, злочини проти людяності і багато іншого, що окупант дозволяє собі творити на нашій землі
Наразі правоохоронні органи України приділяють велику увагу перевірці усіх фактів і повідомлень про скоєння правопорушень – загальнокримінальних, злочинів проти безпеки держави, воєнних злочинів чи злочинів проти людяності.
Офіс Генпрокурора разом з українськими та міжнародними партнерами навіть створив спеціальний ресурс warcrimes.gov.ua для належного документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних російською армією в Україні, - повідомив керівник Рівненської обласної прокуратури Андрій Рудницький.
Задокументовані докази будуть використовуватися для кримінального переслідування причетних до злочинів, відповідно до українського законодавства, у міжнародному кримінальному суді в Гаазі та спеціальну трибуналі після його створення.
Правоохоронні органи для документування вказаних злочинів зараз використовують розроблений механізм - т.зв. «протокол Берклі». Долучитися до цієї роботи може кожен громадянин, журналіст та ГО. Усі вимоги для цього знайдете на цьому ресурсі.
Очільник обласної прокуратури навів приклади воєнних злочинів, які після вторгнення постійно скоюють на території України окупанти:
Нещодавно набули чинності низка законодавчих актів, прийнятих ВР, які посилюють кримінальну відповідальність за скоєння злочинів у воєнний час, забезпечують безперебійне функціонування системи правосуддя, дозволять судам та органам прокуратури належним чином здійснювати документування військових злочинів рф.
Зокрема, за вчинення держзради та диверсії в умовах воєнного стану встановлено максимальне покарання - позбавлення волі на 15 років або довічного позбавлення волі з обов’язковою конфіскацією усього майна. Крім того, передбачена заборона на будь-яку амністію щодо осіб, які скоїли такі злочини.
Посилено відповідальність за мародерство (привласнення чужого майна на полі бою або використання трагічних подій чи обставин, бойових дій для власної наживи, шляхом пограбування людей, в т.ч. вбитих та поранених) - за вчинення крадіжки, грабежу, розбою та привласнення майна в умовах воєнного стану передбачено покарання від 5 до 15 років за ґратами.
Раніше ми писали про те, чи можуть цивільні зараз вільно користуватися зброєю, використовуючи її проти окупанта і мародерів.
Радіо Трек: НОВИНИ
Стосується тих, хто має картку «Ощаду»: клієнтам нагадують про зміни
Заблокують доступ до грошей: ПриватБанк звернувся до українців з попередженням
Приваблює кліщів і утворює цвіль: в жодному разі не садіть цю рослину близько біля будинку
У платіжках знайшли зайве: українцям мають повернути близько мільйона гривень за комуналку
Яка температура прання є найдешевшою: Рахунки за світло стануть меншими
Тільки за грунт - 77 мільйонів: екологи почали рахувати збитки, завдані окупантами
Подарунок від Укрпошти: послати «рускій воєнний корабль» зможе кожен
«Усе, що окупанти роблять з Маріуполем, це вже за межею звірства». Головне зі звернення Зеленського (ВІДЕО)
«Они забыли, что нас сюда пнули. Нам приходится добывать все самим», – орк плачеться дружині на тяжке життя-буття (ВІДЕО)
У США заявляють про «логістичні проблеми» з польськими літаками для України
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415