Усе по 100: хто найбільше постраждає від повернення акцизів на пальне
Якщо таке рішення дійсно підтримає влада
Війна кардинально змінила роботу ринку нафтопродуктів, а в умовах дефіциту пального змусила владу йти на катастрофічні для держбюджету кроки. Одним із таких стало рішення скасувати акциз на пальне, який до вторгнення рф приносив у казну до 70 млрд грн на рік.
Ближче до середини літа трейдерам таки вдалося наситити ринок ресурсом: пальне з’явилося на всіх АЗС у точках країни.
Більше того, поступово на заправках почали знижуватися ціни.
Стабілізація ситуації на ринку і дефіцит держбюджету змусили уряд порушити питання про повернення акцизів. Кабмін уже вніс до парламенту відповідний законопроєкт. Щоправда, окремі його пункти викликали в учасників ринку занепокоєння.
Кабмін пропонує усе по 100
Катастрофічний дефіцит коштів у дорожньому фонді змушує владу переглянути ухвалене 15-го березня рішення про встановлення нульової ставки акцизу на пальне.
Як наголошується у пояснювальній записці, Фонд позбавлений джерел формування, адже прогнозний обсяг надходження коштів з джерел, що залишилися, становив лише близько 0,1% від обсягу, передбаченого затвердженим розписом держбюджету на поточний рік.
Тому 14 серпня Кабмін вніс на розгляд ВР законопроєкт, який пропонує встановити ставку акцизного податку на бензин, дизель і скраплений газ у розмірі 100 євро за 1000 літрів.
При цьому повернення ставки ПДВ з поточних 7% до 20%, як було до війни, поки що вирішили відкласти.
Але цього аргументу виявилося замало для підтримки ініціативи і 16 серпня депутати не підтримали навіть включення цього законопроєкту у порядок денний.
Джерело: Економічна правда
Радіо Трек: НОВИНИ