Урожай буде на місяць раніше: як виростити велику цибулю на заздрість сусідам?
Городники поділилися дієвим способом
Цибуля здається доволі невибагливою культурою, тому городники іноді нехтують основними правилами посадки. Здавалося б, про добрива та сівозміну можна не турбуватися, цибуля й сама виросте. А потім настає пора невиправданих очікувань, коли замість якісного урожаю виростають дрібні підгнилі цибулинки.
Як правильно садити цибулю?
Навесні цибулю зазвичай садять на початку травня, а озиму посадку проводять в ще теплий ґрунт – у період з 5 по 20 жовтня.
Глинистий ґрунт може негативно позначитися на розвитку цибулини, тому варто завчасно внести компост, що перепрів, або покращити родючість грядки за допомогою рослин-сидератів.
Основна помилка полягає у надмірній глибині посадки. Цибулю не потрібно сильно заглиблювати, вона росте майже на поверхні ґрунту.
Неглибокі посадки сприятимуть кращому росту та тривалішому зберіганню урожаю.
Правила сівозміни
Не варто нехтувати і правилами сівозміни. Найкраще саджати цибулю на грядках, де минулоріч росли огірки, бобові культури чи морква. Гарно зійдуть сходи і після картоплі.
Попередня обробка
Після зими у ґрунті лишається мало поживних речовин, тому дефіцит корисних мінералів та мікроелементів слід поповнити.
Важливе застереження: експерти радять підживлювати ґрунт заздалегідь, а не за кілька днів до посадки цибулі.
Можна використати доступне та природне добриво – деревний попіл. Витрати будуть невеликі: на один квадратний метр знадобиться лише 200 г добрива.
Інший варіант – калійні добрива. На 20 г сульфату калію слід взяти 40 г суперфорсфату та внести підживлення в ґрунт.
Джерело: Oboz.ua.
Радіо Трек: НОВИНИ