Унікальна дата 29 лютого: що треба зробити в день, який випадає раз на 4 роки?

Це важливо знати

Дата 29 лютого є унікальною в календарі, оскільки вона випадає лише раз на чотири роки. Цей день має особливе значення не тільки в календарному сенсі, але й у містичному та сакральному.

Для багатьох людей 29 лютого асоціюється з магічними можливостями та рідкісною нагодою зробити щось особливе або змінити своє життя.

Історія дати

Астрологиня зауважує цікавий момент, що про існування високосного року людство дізналося в 45 році до нашої ери паралельно з введенням нового календаря, відомого як “юліанський".

Вона зауважує на особливостях відрахування часу, що і формує 29 лютого раз на чотири роки:

- Вся справа в літочисленні… Ми зчитували добу з нерівним числом і округлили їх до 24 годин.

 

Зробили ми це тому, що швидкість обертання планети, звичайно, не змінилася, але ми не знали, що робити з рештою 4 хвилинами.

 

І коли протягом року ці 4 хвилини набігали на повноцінну добу, ми додали додатковий день. Так і з'явилося 29 лютого.

 

Що сталося в цей день? 

Астрологиня Яна Тимощук розповіла, що саме 29 лютого називали Касіанів день в пам'ять Іоанна Касіяна.

У народних приповідках і легендах Київщини та Лівобережжя цей святий виглядає похмурим і злим чоловіком. За віруваннями, у Касіянів день не можна відходити до сходу сонця з дому, оскільки якщо Касіян подивиться, то людина може захворіти й навіть померти.

В народі побутували також такі вирази:

«Чому ти Касіяном дивишся!»,

«Касіян оком накинув — не буде з цього народженого добра!».

Ті, хто народився цього дня, вважаються не дуже щасливими, зважаючи на те, що ці іменинники можуть святкувати день народження 29 лютого лише один раз на чотири роки.

Існує також цікава легенда про Касіяна. Оповідається, ніби той ішов дорогою з Миколою Угодником та помітили подорожнього, що потребував допомоги. Касіян пройшов повз, адже не хотів забруднитись. Проте Микола Угодник допоміг подорожньому витягти віз з багнюки.

Після того, як Касіян та Микола прийшли в рай, Бог запитав, чому один з них брудний. Дізнавшись правду Бог позбавив Касіяна щорічних іменин за його байдужість.

Іменини 29 лютого

Окрім вже згаданого Касіяна, 29 лютого святкую іменини Ілля та Алевтина, а серед католицьких – Освальд.

Астрологиня наголошує, що «люди, народжені в цей день, вважаються обраними, здатними бути пророками, можуть володіти містичними і езотеричними навичками».

Якщо дитина народжується 29 лютого, батьки найчастіше обирають наступний день для того, аби записати її момент народження. Також, за словами Тимощук, 29 лютого є Днем забутого часу.

Що варто зробити в цей день? 

Існує традиція, щоб 29 лютого дівчата, котрі ще не уклали шлюб, можуть самі зробити пропозицію своїм обранцям. Вважається, що тоді сім'я вийде щасливою і міцною

Разом з тим краще не виходити з будинку до полудня. Це допоможе уникнути біди. Тому всі плани варто перенести на вечірній час.

Джерело: УНІАН

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень