«Укренерго» назвали об’єктивні причини підняття цін на світло

Це не тільки зруйнована інфраструктура

Виторг «Укренерго» з початком повномасштабної війни впав на третину. Енергетичні компанії втратили частину генерації та споживачів.

Ми втратили частину генерації й також частину споживачів. Наприклад, мережеві компанії, такі як «Укренерго» та обленерго, у них виторг впав просто автоматично на 30 відсотків просто через те, що споживання сильно скоротилося.

 

Генеруючі компанії недоотримують коштів через те, що побито багато генерації. Частина генеруючих потужностей в нас розташовані в тимчасовій окупації. Найяскравіший приклад – це Запорізька атомна електростанція. Але не тільки вона.

 

Ще є Каховська гідроелектростанція, ще є теплові електростанції в Донецькій, Запорізькій, Луганській області. Втрачено багато активів і звичайно, набагато важче стало зводити кінці з кінцями, – розповів голова правління Національної енергетичної компанії «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі Радіо Свобода.

Разом із тим він заявив, що дефіцит у фінансах в енергетичній системі був давно, але з початком повномасштабного вторгнення він суттєво посилився.

Упродовж досить тривалого періоду енергетика була недофінансована. Це не почалося вчора чи позавчора. Це така системна проблема, яка тривала роками. Зараз в умовах повномасштабного вторгнення, починаючи з лютого 2022 року, дефіцит фінансового ресурсу в системі посилився, – каже голова правління НЕК «Укренерго».

Нагадаємо, з 1 червня в Україні діятимуть нові ціни на світло на для населення - 2 гривні 64 копійки за кіловат.

Джерело: Радіо Свобода

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень