Українські банки готують своїх клієнтів до великих змін

Поступово завершують кредитні канікули

Фото ілюстративне, з мережі
Фото ілюстративне, з мережі

Багато людей з початком війни втратили дохід. Щоб підтримати своїх клієнтів-позичальників, банки у перші дні війни оголосили кредитні канікули. 

Втім, тримісячне послаблення для клієнтів позначилися на прибутковості банків не найкращим чином.

З 1 червня вони розраховуватимуть за кредитами по звичайній системі.

Про закінчення кредитних канікул вже оголосили ПриватБанк, Ощадбанк, Monobank та інші банки.

Справа в тому, що фінустанови за період кредитних канікул зазнали значних збитків. Адже окрім позичальників, у них є ще й вкладники, що вклались у депозити та хочуть повернути гроші з відсотками. Тому банки просто не можуть продовжувати кредитні канікули.

Отже, з 1 червня для їхніх клієнтів повертаються усі грошові нарахування за кредитами, включаючи щомісячну суму погашення, нарахування за відсотками та пеню – у разі прострочення платежу.

ПриватБанк та Ощадбанк вже попередили своїх клієнтів про повернення всіх обов'язків за кредитними платежами. Повертаються і повні кредитні ставки.

Наприклад, якщо Приватбанк під чсас канікул нараховував своїм клієнтам кредитну ставку у розмірі 1,7%, то тепер він повернеться до довоєнної ставки – 3,5%.

Аналогічно вчинив і monobank, що нараховував позичальникам половинну кредитну ставку. Але, очевидно, що і він повернеться до колишніх відсотків з 1 червня.

Джерело: Today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Дума Марія

Дума Марія

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень