Українців зобов'яжуть утримувати літніх батьків: інакше позбавлять спадщини

Вже навіть розробили законопроєкт

В Україні хочуть прийняти закон, який зобов'яже повнолітніх дітей піклуватися про своїх літніх батьків у разі втрати їх працездатності. Якщо діти не будуть фінансово допомагати своїм нужденним батькам і перекладуть ці зобов'язання на соціальну службу, то їх можуть навіть позбавити спадщини в майбутньому.

Зараз документ винесено на громадське обговорення на офіційному сайті відомства.

При нормальних взаєминах у родині діти добровільно допомагають своїм непрацездатним батькам.

 

В іншому випадку через суд можна домогтися допомоги від байдужих дітей у вигляді виплати батькам аліментів на довічне утримання.

На жаль, нерідко бувають випадки, коли діти, які зобов'язані за законом утримувати своїх непрацездатних батьків, надавати їм матеріальну допомогу і брати участь у витратах, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю, ігнорують свої зобов'язання.

Тоді бабусь і дідусів переводять в інтернати та інші соціальні установи, де вони утримуються за державний рахунок.

У парламенті хочуть прийняти закон, який зобов'яже дітей покривати всі витрати соціальних служб на утримання їх літніх батьків, якщо вони потрапили в інтернат. Витрати з поховання також законодавчо ляжуть на плечі дітей, тому що випадки бувають різні.

У законопроєкті сказано, що якщо спадкоємці добровільно не виконуватимуть цю вимогу, соціальна установа в суді може потребувати з них відшкодування витрат за три роки.

Крім того, діти, на яких оформлена опіка щодо їх батьків, не зможуть вступити в право спадщини, поки не розрахуються в повному обсязі з установами по догляду за людьми похилого віку.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень