Українців «кидають» з орендою житла: як не потрапити на вудку шахрая — ТОП-6 порад

Від аферистів у сфері оренди житла можна захиститись

В умовах російської агресії в Україні зріс попит на оренду, ціни на яку останнім часом почали зростати і в деяких містах навіть повертатися до довоєнних.

Як безпечно винайняти квартиру, щоб уберегтися від шахраїв, розповіла адвокат Оксана Яринич у своєму блозі на сайті Dom.ria.com

За її словами подібних порад всього 6:

1. Ретельно перевірити документи на квартиру – це має бути договір дарування, купівлі-продажу, свідоцтво на спадщину, витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно тощо.

По можливості запросіть на перегляд квартири нотаріуса або компетентну особу, щоб зрозуміти чи дійсно людина, у якої ви хочете орендувати житло, має документи на нерухомість;

2. З’ясуйте хто власник — обов’язково перевірте документи тієї людини, яка здає вам нерухомість, оскільки багато власників поїхали закордон, часто житло здають їхні родичі.

Не соромтеся просити зв’язатися з власником відеодзвінка і попросіть його відправити паспорт у месенджері;

3. Ніяких авансів до в’їзду в квартиру або хоча б її огляду — якою б привабливою не виглядала ціна і пропозиція в цілому, не перераховуйте жодних коштів, доки не побуваєте в квартирі і не оглянете її.

Одна з найпопулярніших схем аферистів при оренді — взяти завдаток, оскільки у нього є інші претенденти на оренду, а після отримання грошей «власник» перестає виходити на зв’язок;

4. У випадку афери максимально розповсюдіть інформацію — якщо ви все ж таки натрапили на шахрайську схему, оголосіть у соціальних мережах і ЗМІ.

Зверніться до ріелтора, щоб попередити інших про небезпеку.

 

Як правило, ріелтори працюють безпосередньо із власниками.

 

До того ж ріелтори тісно спілкуються між собою у закритих спільнотах.

Якщо є несумлінний власник, ріелтори зроблять його відомим у своєму професійному колі і не співпрацюватимуть з ним;

5. Робота через рієлтора надійніша – якщо ви можете собі це дозволити, краще найміть рієлтора та уважно вибирайте його персону.

Якщо ви знайшли оголошення в соціальних мережах, перегляньте персональну сторінку ріелтора: як він спілкується з людьми, як довго працює, пошукайте відгуки про нього і тільки тоді довіряйте йому вибір квартири;

6. Укласти договір оренди — укласти будь-який письмовий договір оренди, зробіть ксерокопію паспорта та перевірте необхідні документи. Адже це насамперед письмове підтвердження. Якщо раптом ви натрапили на шахраїв, то в майбутньому зможете розповсюдити цю інформацію, спираючись саме на ці документи.

Джерело: Телеграф

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

У маршрутці занйшли документи Катерини Ільчук

У маршрутці №57 знайдено пакет документів виданих на прізвище Катерини Ільчук. Власниця може звертатися  за номером

Більше оголошень