Українці перетворюють багатоповерхівки на «будинки-вбивці»: чим небезпечне локальне утеплення

Клаптикове утеплення – порушення закону. Але за це не карають

По всій Україні через клаптикове (окремих квартир) утеплення руйнуються тисячі будинків. Через різницю в температурі, зміни технічних умов з'являється цвіль у квартирах, стіни вкриваються мікротріщинами. Але попри законодавчу заборону, компанії по всій країні продовжують надавати послуги з утеплення окремих квартир і переконують, що постраждати можуть тільки сусіди.

– У вас цвілі не буде, а у сусідів – може бути.

Утеплювати окрему квартиру з зовнішнього боку стіни заборонено згідно із законом. «Клаптик» утеплювача на одній квартирі дійсно може призвести до того, що в цій конкретній квартирі взимку буде на кілька градусів тепліше. Але з іншого боку це призводить до зміщення «точки роси» (температура, за якої пар, що міститься в повітрі, перетворюється на воду).

І якщо така вода внаслідок утеплення з'явиться в стіні, це стане ідеальним місцем для появи грибків;

 

через різницю температур на різних ділянках стіни з часом з'являються мікротріщини. У них накопичується волога, тріщини розширюються з кожним роком;

 

будинок повільно починає руйнуватися.

І якщо до великих тріщин і руйнування потрібні десятиліття, то небезпечний грибок може з'явитися вже в найближчі рік-два. Це підтверджують і самі компанії, які займаються клаптиковим утепленням.

Клаптикове утеплення – порушення закону. Але за це не карають.

Українці не мають права утеплювати частину зовнішньої стіни з боку своєї квартири. Для цього повинні дати згоду всі мешканці будинку, тому що зовнішня стіна – спільне майно всіх власників.

Це масштабна проблема. Клаптикове утеплення – порушення закону, але за це ніхто не карає. Я в чомусь можу зрозуміти власників таких квартир, в умовах, коли влада багато років не діяла, люди намагалися самі вирішити проблему.

 

Але утеплюють із порушеннями, це загрожує всьому будинку, – розповідає виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк.

У будинках з'являється канцерогенна цвіль, яка отруює повітря і провокує захворювання. Сам будинок пропускає велику кількість тепла: суми в платіжках через клаптикове утеплення не змінюються.

Якщо внаслідок клаптикового утеплення постраждали мешканці будинку, вони можуть через суд домогтися компенсації збитків у свого недобросовісного сусіда. Загалом проблему можна вирішити тільки одним способом – замість спроби утеплити шматок фасаду провести комплексну термомодернізацію з енергоаудитом і професійним розрахунком.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень