Україна почала імпорт електроенергії. Хто врятує країну, доки у нас дефіцит

Тестовий імпорт вже відбувся

Енергетична компанія України (ЕКУ) у тестовому режимі імпортувала електроенергію з Румунії. Державний енерготрейдер «ЕКУ» вчора у тестовому режимі прийняв некомерційні обсяги електроенергії з Румунії потужністю 1 МВт протягом двох годин (о 9:00 та 14:00).

У такий спосіб Україна отримає додатковий інструмент стабілізації енергосистеми. Тестові постачання дозволять перевірити технічні можливості імпорту, щоб у разі екстреної потреби процедура здійснилася без перешкод і затримок.

Наскільки мені відомо, Укренерго, наш системний оператор, відпрацьовує можливі підходи, щоб можна було не лише технічно, а й комерційно забезпечити імпорт тоді, коли він буде потрібний для стабілізації енергосистеми, – розказав директор ЕКУ Віталій Бутенко.

Подібну процедуру протестували уже зі Словаччиною. Зараз Україна може отримувати 500-600 МВт ресурсу. Цей обсяг насправді невеликий – всього половина потреб одного міста, Києва. Проте навіть він дасть змогу підтримувати мережу у випадку тотального блекауту.

Однак через різницю в цінах на електроенергію в Європі та Україні комерційний імпорт потребує фінансової підтримки. Розробка спеціального механізму, який дозволить зробити імпорт дешевшим – ще триває.

Джерело: УКРІНФОРМ

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень