ON-LINE

Українцям пропонують нову пенсійну систему

середа, 20 травня 2020
Це буде накопичувальна пенсійна система на додаток до нинішньої

Проєкт накопичувальної професійної пенсійної системи днями опублікували на сайті міністерства соціальної політики.

Брати участь в ній можна буде на добровільних засадах, але платити відрахувань доведеться більше, — пише Кореспондент.

Ця система діятиме на додаток до чинної солідарної пенсійної системи для окремих категорій працівників.

На накопичувальну систему хочуть перевести більш ніж 135 тис. осіб у віці до 35 років, які мають право на пільгові пенсії.

Передбачається, що вони будуть платити підвищений єдиний соціальний внесок — одночасно роблячи відрахування в Пенсійний фонд України в рамках солідарної системи й в накопичувальний пенсійний професійний фонд.

Законопроєкт передбачає три пенсійних програми. За програмою №1 можна буде отримувати пенсію після 50 років при стажі роботи на шкідливих професіях (так званий список №1) від 10 років у чоловіків і від 7,5 років у жінок.

За програмою №2 можна отримувати виплати після 55 років при роботі за списком №2 від 12,5 років для чоловіків і від 10 років для жінок. Програма №3 дозволяє добровільно вступити в накопичувальний пенсійний фонд на умовах, визначених у колективних договорах — з отриманням пенсії з 55 років.

За програмою №1 необхідно до теперішнього єдиного соцвнеску в розмірі 22% від нарахованої зарплати додатково перераховувати ще 15%, за програмою №2 - 7%, в програмі №3 - від 3% за погодженням з працівниками.

За попередніми розрахунками Мінсоцполітики, очікуваний обсяг надходжень від роботодавців на відшкодування пільгових пенсій в наступні п'ять років складе 31,9 млрд грн.

У разі прийняття законопроєкту акту такі надходження складуть 26 млрд грн до солідарної системи та 15,6 млрд грн в накопичувальну.

Зниження надходжень до солідарної системи буде компенсовано погашенням боргів перед Пенсійним фондом роботодавцями, яким дозволять на 5 років реструктуризувати виплати.

Детальніше про новий проєкт можна прочитати за посиланням. У кінці тексту документу можна завантажити пояснювальну записку до пропонованого проєкту.

 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • У Рівному знайшли ID-картку

    У Рівному знайшли ID-картку на ім’я Козелець Дмитро Олександрович   ...
  • Втрачений техпаспорт на автомобіль

    Загублений техпаспорт від автомобіля SKODA Octavia  на польській...
  • У районі Басового Кута загубився цуцик

    Загубився цуцик, схожий на лабрадора. В районі Басівкута, вул....
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного