Без Бетменів і Фейсбуків: українців хочуть обмежити у виборі імені для дитини

Проблему порушив уповноважений з прав дитини

Так, Микола Кулеба написав на своїй сторінці у Фейсбуці:

Я проти того, щоб ім’я дитини було несвідомою забаганкою батьків «виділитися». Власні імена батьки можуть змінювати, як їм забажається. І дитина, коли виросте, також може змінити своє ім'я. Але не можна наперед називати дитину так, що це може призвести до цькування.

 

Так, батьки можуть обрати ім’я для дитини, яке вони хочуть... Проте я наполягаю, що це має відбуватися в межах здорового глузду. І якщо батьки хочуть обрати для дитини образливе, зневажливе ім’я, держава має втрутитися.

Оскільки в Україні нема обмежень щодо вибору імені дитини, уповноважений з прав дитини поінформував, як цю проблему вирішили в інших країнах:

Так, у Франції заборонили називати дитину Нутела, Strawberry. Суд вирішив, що такі імена суперечать інтересам дитини, оскільки можуть привести до знущань і глузувань з боку однолітків.

 

У північно-західному мексиканському штаті Соноре у 2014 році був представлений список з 61 імені, які не можна давати дітям. Це зробили, щоб захистити дітей від подальших знущань і переслідувань. І багато чого з цього списку було додано зовсім недавно з реєстрів новонароджених. Наприклад, не можна називати дітей Бетменом і Фейсбуком.

 

У Данії є список із 7000 схвалених імен, тому керівництво країни вважає, що з цього переліку можна вибрати один варіант. Щоб дати дитині ім’я «не зі списку» - отримайте спеціальний дозвіл в Слідчому управлінні імен Копенгагенського університету та Міністерстві у справах церкви. 

Тож Микола Кулеба вважає, що "уряд має право втрутитися і заборонити вписувати «дивне» ім’я в перші документи малюка. Адже інколи доходило до того, що для імені дитини обиралися розділові знаки або просто набір букв".

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Теги: іменаім'я
Відкрити плей-лист

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Більше оголошень