Без Бетменів і Фейсбуків: українців хочуть обмежити у виборі імені для дитини

Проблему порушив уповноважений з прав дитини

Так, Микола Кулеба написав на своїй сторінці у Фейсбуці:

Я проти того, щоб ім’я дитини було несвідомою забаганкою батьків «виділитися». Власні імена батьки можуть змінювати, як їм забажається. І дитина, коли виросте, також може змінити своє ім'я. Але не можна наперед називати дитину так, що це може призвести до цькування.

 

Так, батьки можуть обрати ім’я для дитини, яке вони хочуть... Проте я наполягаю, що це має відбуватися в межах здорового глузду. І якщо батьки хочуть обрати для дитини образливе, зневажливе ім’я, держава має втрутитися.

Оскільки в Україні нема обмежень щодо вибору імені дитини, уповноважений з прав дитини поінформував, як цю проблему вирішили в інших країнах:

Так, у Франції заборонили називати дитину Нутела, Strawberry. Суд вирішив, що такі імена суперечать інтересам дитини, оскільки можуть привести до знущань і глузувань з боку однолітків.

 

У північно-західному мексиканському штаті Соноре у 2014 році був представлений список з 61 імені, які не можна давати дітям. Це зробили, щоб захистити дітей від подальших знущань і переслідувань. І багато чого з цього списку було додано зовсім недавно з реєстрів новонароджених. Наприклад, не можна називати дітей Бетменом і Фейсбуком.

 

У Данії є список із 7000 схвалених імен, тому керівництво країни вважає, що з цього переліку можна вибрати один варіант. Щоб дати дитині ім’я «не зі списку» - отримайте спеціальний дозвіл в Слідчому управлінні імен Копенгагенського університету та Міністерстві у справах церкви. 

Тож Микола Кулеба вважає, що "уряд має право втрутитися і заборонити вписувати «дивне» ім’я в перші документи малюка. Адже інколи доходило до того, що для імені дитини обиралися розділові знаки або просто набір букв".

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Теги: іменаім'я
Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Крук Ігор

У Рівному знайдено документи видані, на ім'я Ігор Крук. Якщо шукаєте документи  - телефонуйте

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Більше оголошень