Українці можуть платити за комуналку вдвічі менше: що робити

Експерт поділився лайфхаками

Українці, які проживають у багатоквартирних будинках, можуть платити за комуналку вдвічі менше. Для цього потрібно інвестувати гроші в прилади обліку й тепломодернізацію.

Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко. За його словами, найсуттєвіше можна скоротити витрати на опалення й гарячу воду:

Передусім потрібно встановити індивідуальний тепловий пункт із погодним регулюванням. Його окупність 2-3 роки, а передбачувана економія – до 40% тепла в розрахунку на квартиру. Крім того, потрібно утеплити труби опалення і гарячої води в підвальних приміщеннях. Це зменшить втрати тепла до 10%. Якщо в будинку немає лічильника на опалення – його теж можна встановити. У разі того самого споживання – ціни в платіжках стануть на 25% нижчими.

 

Якщо в будинку вертикальна розводка тепла, можна встановити індивідуальний поквартирний розподіл. Тоді кожен зможе регулювати поставки тепла у свою квартиру. Якщо зараз кияни платять 38 грн за опалювальний квадрат квартирної площі, то із системою розподілу можна платити до 10 грн за м²".

Водночас загальна термомодернізація будинку – не зовсім виправдана. Дійсно, це дає можливість заощадити на енергоносіях до 50%, але окупність такого проєкту – більш ніж 10 років. За словами Олега Попенка, якщо робити термомодернізацію "хрущовки", це коштуватиме 10 тис. дол. із квартири, що для багатьох мешканців – непосильна сума.

Загальне споживання світла у квартирі дозволить скоротити енергоефективна техніка класу А+++. Вона допоможе заощадити до 5-7%. Окрім того, можна встановити і трифазні лічильники, щоб уночі платити за електрику за нижчими тарифом.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень