У якому випадку при коронавірусі приїде «швидка»
І хто приймає рішення про необхідність її прибуття до пацієнта
Про це під час онлайн-брифінгу розповіла заступниця начальника Рівненського облуправління охорони здоров’я Олена Гандзюк.
Так, рішення щодо виклику швидкої медичної допомоги приймає сімейний лікар. Він же може у телефонному режимі визначати важкість перебігу хвороби.
У тому випадку, якщо сімейному лікарю неможливо додзвонитися або угода з лікарем взагалі не підписана – хворий повинен телефонувати до реєстратури найближчого Центру ПМСД. Там пацієнту нададуть сімейного лікаря, який повинен оцінити стан хворого.
Якщо це вихідні або ніч, треба телефонувати на «103». Тоді лікарі «швидкої» визначають їхати до хворого чи просто надати йому рекомендації.
Щодо алгоритму дій при симптомах COVID-19
Як тільки людина відчула, що їй недобре, і в неї з’явилися симптоми коронавірусу, вона відразу звертається до сімейного лікаря. Телефоном.
Усі направлення на аналізи та обстеження (особливо на КТ) видає лікуючий лікар. У цьому випадку все це – безкоштовно.
При цьому безкоштовний ПЛР-тест роблять, якщо ваше самопочуття супроводжується симптомами гострої респіраторної хвороби, є ознаки пневмонії або ви спілкувалися з особою з COVID-19.
ІФА роблять пацієнтам, які потребують планової госпіталізації.
Безкоштовно скринінгові дослідження роблять для певних груп: медпрацівники, соціальні працівники, працівники Нацполіції, військові.
Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ