Практичні поради, як здолати коронавірус вдома, від відомого лікаря з Рівного

Не обманюйте себе, що вас протягнув кондиціонер, чи продуло на городі, — Павло Сільковський

Відомий у Рівному лікар обласної лікарні Павло Сільковський у своєму Facebook залишив допис, щодо практичних порад як протистояти корона вірусу, якщо стан дозволяє лікуватися вдома. Він пояснив, що щодня й навіть кілька разів на день отримує дзвінки. Люди звертаються за кваліфікованою порадою.

Виглядає так, що тепер у нас працює шведський сценарій подолання недуги. Люди хворіють і виробляють колективний імунітет. Ймовірно.
Тому, якщо у вас кілька днів температура, появився кашель, немає смаку, нюху, відчуття безсилля, якщо є діарея, то не обманюйте себе, що вас протягнув кондиціонер, чи продуло на городі, чи надихалися труйкою, чи щось подібне. Навіть і без тесту можна майже точно сказати, що це.

Але не панікуйте. Майже всі, хто захворіли, щасливо одужують. Якщо самі собі не починають шкодити.

ФОТО зі сторінки Павла Сільковського

Тож Павло Сільковський опублікував прості рекомендації, дотримання яких полегшить перебіг хвороби:

1. Залишайтеся дома стільки, скільки можете. По можливості, не їздить по місту і не ходіть на роботу. Цим ви зможете не сіяти хворобу на інших і вберегти себе від ускладнень. Не панікуйте, що ваш лікар не їде до вас особисто і не слухає вас, а консультує телефоном. В більшості випадків, за типового перебігу, телефоном можна лікувати так само ефективно. Якщо є будь-які запитання, дзвоніть до свого лікаря і консультуйтеся.

ФОТО Павла Сільковського під час роботи у міжнародних місіях

2. Багато пийте. За день потрібно випивати приблизно 3 л рідини. Не важливо, що, важливо — скільки. Тому пийте, пийте і пийте. Навіть якщо не хочеться, пийте. І поки є температура, доти пийте. Не заставляйте себе їсти, якщо не хочеться. Можна не їсти, не страшно. А пити потрібно через не хочу.

3. Не пийте жарознижувальні просто так, щоб стало легше. Пийте тільки тоді, коли температура підійматиметься вище 38.5. Найкраще вживайте парацетамол. І ні в якому разі не пийте стільки, щоб збити температуру до 36.6 і на довше. Зробите гірше.
Якщо є хвороба — мусить бути температура. Нічого страшного. Просто вона повинна бути в межах 37.5 - 38.5. І коли п‘єте парацетамол, наша задача увійти у цей безпечний температурний коридор, і в ньому триматися, а не збити її до норми.

ФОТО Павла Сільковського під час роботи у міжнародних місіях

4. Більше нічого не потрібно пити. Противірусні не потрібні. Від кашлю — не потрібно. Нічого більше не потрібно. Антибіотики інколи треба, але не завжди. З приводу антибіотиків варто радитися з лікарями.

5. Якщо хочеться кашляти, по можливості виходьте на вулицю, на свіже повітря, трохи далі від людей і викашлюйте все в повітря. Не потрібно пити ліків проти кашлю! Там зовсім інший механізм. Потрібно просто викашлювати все і більше дихати свіжим повітрям.

6. Коронавірус — це марафон, а не спринтерський забіг. Зазвичай, температура тримається десь 2 тижні, а потім іде на спад. Якщо багато п‘єте різних ліків, то ще довше може триматися. Не панікуйте. Наберіться терпіння і чекайте. Прислухайтеся до свого дихання. Якщо дихати легко і немає задишки, значить все не так погано. Якщо болить спина, під лопаткою, в ділянці нирок, ще десь, не страшно. Переболить і все буде добре. Головне — щоб дихати було нормально. Якщо ж з‘являється задишка, тоді необхідно кликати на допомогу, самі не справитеся, скоріше за все.

ФОТО Павла Сільковського під час роботи у міжнародних місіях

Ще раз: не панікуйте! Скоро майже у всіх буде імунітет. Принаймні, я так сподіваюся. Організм часто сам знає, що йому робити й нам потрібно йому не завадити. Але не робіть все, що побачили на ютубі, чи що знайома сказала, що з нею подруга з Білорусі поділилася, якій друзі з Німеччини радили. Не дихайте спиртом, не вкутуйтеся гарячими рушниками та не змішуйте в купу все, що десь тільки почули. Ще раз перечитайте спочатку і робіть прості речі, які допоможуть пройти хворобу без ускладнень. І нехай всім допоможе Бог!

 

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень