У Володимирецькому районі виявили останки 14 вояків УПА

За три метри від адміністративного приміщення Рафалівського кар’єру археологи розкопали братську могилу похованих у часи Другої світової війни воїнів УПА

Роботи проводили працівники КП «Доля» Львівської обласної ради. Під час пошукових робіт в селі Іванчі Володимирецького району виявили останки 14 вояків УПА.


Як з'ясувалося, усі загиблі – молоді хлопці. В одній із трун було поховано трьох повстанців, в іншій – ще двох, решту – в окремих трунах.

На насильницький характер смерті покійних вказує низка фактів: черепи мають ознаки нанесення ударів холодною зброєю, сліди трощі, ймовірно, завданої прикладом гвинтівки. Один із віднайдених останків мав кульовий отвір у нижній кінцівці, в черепній коробці іншого знайдено кулю від пістолета калібру 9 мм, — йдеться на сайті Рівненської ОДА.

У 1944 році співробітники НКВД натрапили на підрозділ УПА в селі Іванчі. При спробі оточення села українські повстанці відійшли до лісу, аби не починати бою в населеному пункті. Вже у лісі, неподалік Іванчі, відбувся контактний бік українців з НКВДистами.

Щонайменше чотирнадцять українських вояків загинули у бою. Селяни виготовили саморобні труни і поховали упівців на околиці села, неподалік адміністративної будівлі гранітного кар’єру, що з’явився в Іванчі вже у повоєнні роки, – розповідає заступник директора КП ЛОР «Доля» Володимир Харчук.

Поряд з останками пошуковці знайшли супровідний матеріал: натільні хрестики, гребінці, мідні обручки, ґудзики від натільної білизни німецького зразка, а головне – залишки набору для чистки німецького карабіна К98. Тобто характер розташування останків у розкопі, їхній стан, а також віднайдений супровідний матеріал цілком підтвердили свідчення місцевих мешканців про події 1944 року на околицях Іванчі.

Володимирецька районна адміністрація повідомляє:

Це поховання було відоме місцевим завжди, воно стало нагадуванням про події тих часів. Але говорити про нього в радянський період було не прийнято. Мешканці села Іванчі розповідають, що у 80-х роках при спорудженні адмінбудівлі Рафалівського кар’єру будівельники натрапили на могилу, про що повідомили у Рівне. Там наказали все закопати, закатати асфальтом і не згадувати. Будівництво продовжувати. Так і лишились вони лежати мало не усіма забуті.

Ексгумація та перепоховання останків здійснюватиметься за кошти Українського інституту національної пам’яті.

Починаючи з 2016 року на замовлення і коштом Українського інституту національної пам’яті, ексгумовано останки 22 вояків УПА. Вже найближчим часом ми ексгумуємо кістки й цих чотирнадцяти героїв. Пошук та перепоховання полеглих захисників України та надалі залишатиметься пріоритетом державної політики у сфері національної пам’яті – зазначає начальник Відділу обліку та збереження місць пам’яті Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень