ON-LINE

У водоймах Рівного виявили небезпечний збудник холери

вівторок, 12 червня 2018
Літо у розпалі, а купатися в місті ніде

За словами лікаря-епідеміолога обласного лабораторного центру Іллі Філіпченка, зразки води відібрали вище та нижче пляжу Басівкутського озера, у водоймі у гідропарку та в Усті у точці на проспекті Миру:

У всіх цих точках нашою лабораторією виявлено холероподібний вібріон. Тобто це Vibrio cholerae не О1. Цей холерний вібріон, він не викликає холеру, він є холероподібний. Чим він є небезпечним для рівнян? При вживанні цієї води, і відповідно при купанні у ній, тому що відбувається заковтування води людиною, можливе виникнення якихось кишкових інфекцій, виникнення особливо небезпечних інфекцій, таких як лістеріоз та піроспіріоз, а також гельмінтних захворювань.    

Отож фахівці купатися у цих водоймах не рекомендують. Звернення щодо небезпечних знахідок у воді лабораторний центр готуватиме до міської влади.

Слід зазначити, що на Басівкутському озері ще у травні встановлено таблички, які попереджають рівнян про заборону купання.

За словами Іллі Філіпченка, попри виявлені кишкові палички і гельмінти у воді, перебувати на пляжі безпечно, а от купатися не слід. До слова, такі дослідження води фахівці робитимуть двічі на місяць, до завершення пляжного сезону у жовтні.

КОМЕНТАРІ 1

КОМЕНТУВАТИ
  • Ілля Трішки підправити. За результатами лабораторії ОНІ у всіх відібраних пробах (04.06.2018р.), а саме озеро Басів Кут (вище та нижче пляжу), гідропарк, р.Устя (пр.Миру, правий бік річки)) виявлено vibrio cholera non О1, тобто холероподібний вібріон. Цей вібріон не викликає захворювання холери у людей. При вживанні або купанні (відбувається заковтування) у воді в якій є холероподібний вібріон можна заразитись гострими кишковими інфекціями. Проте вода не відповідає і санітарним вимогам, сильно забруднена стічними водами, фекаліями. Тому можна отримати цілий букет кишкових інфекцій, паразитарних захворювань, також у такій воді можна заразитись і особливо небезпечними інфекціями такими як лептоспіроз, лістеріоз, які у свою чергу можуть призвести до серйозних проблем. Відповісти

Оголошення

  • Загубилася собака породи алабай

    Днями в районі дитячого табору "Електронік", в селі Олександрія загубилася...
  • Знайдено паспорт на прізвище Бережняк

    На вул. Григорія Сковороди знайдено паспорт на прізвище Бережняк Роман.
  • Втрачено барсетку з документами

    Втрачено барсетку з документами на ім'я Скорик Руслан. За винагороду.
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного