У Рівному запрацювала виставка до 100-ліття Української революції

Про події Української революції – у простій та цікавій формі

У Державному архіві області запрацювала виставка «100 років боротьби. Українська революція 1917 – 1921»

Експозиція складається із 21 банера, розробленого Українським інститутом національної пам’яті.

У підготовці матеріалів використано більш ніж 250 документів та фотографій.

Зокрема, на банері «Державне будівництво. Директорія УНР» можна побачити фотокопію Закону «Про форму влади на Україні», що був ухвалений Трудовим Конгресом 28 січня 1919 року.

Документ підписали Семен Вітик та секретар Сергій Бачинський. Останній хоча й не виходець з Рівненщини, але весь міжвоєнний період тут перебував. Він якраз був секретарем Трудового Конгресу, коли ухвалювався Акт Злуки УНР і ЗУНР, - розповів історик, керівник науково-редакційної групи «Реабілітовані історією. Рівненська область» Андрій Жив’юк.

Із особистими свідченнями Сергія Бачинського, а також інших діячів Української революції можна ознайомитися у Книзі сьомій тому «Реабілітовані історією. Рівненська область», яку видала однойменна науково-редакційна група.

Про виставку докладніше розповів Андрій Жив’юк:

Серед матеріалів – автобіографії, власноручні свідчення учасників подій, звітів, діячів, які після визвольних змагань 1917-1921 років опинилися на Волині. Вони або померли, або були заарештовані і загинули у радянських таборах. Втім найголовніше місце займає автобіографія адміністративного старшини армії УНР Оникія Богуна при головному отамані Симону Петлюрі. У документі описуються події Української революції.

З оригіналом документу можна ознайомитися в архіві.

Адже тут розпочала діяти виставка, яка є логічним продовженням загальноукраїнської, розповіла історик, працівниця архіву Людмила Леонова:

Відвідувачі можуть ознайомитися з комплексом оригінальних документів та видань, які радянська влада приховувала від власного народу. Усі вони були засекречені. Це документи колишнього КДБ, які розповідають про трагічні долі діячів Української революції, які перебували або проживали на Волині.

Впродовж тижня виставка працюватиме в Державному архіві Рівненської області, за адресою: м.Рівне, вул. Кавказька, 8. Потому матеріали будуть експонуватися у районах області.

За матеріалами прес-служби Рівненської ОДА.

Стежте за новинами на сторінках Радіо Трек у Facebook та Telegram  

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень