Рівнянин завершує роботу над фільмом про Устю (ФОТО)

Поки ж автор відео показує красу Усті на світлинах

Рівнянин Віктор знімає фільм про річку Устя. Це не просто фільм, запевняє Віктор, а й справжня подорож по цікавих місцях:

Такої ви її ще не бачили, вона гарна і вона страшна річка Устя, що тече через місто Рівне. Є тут і гарні галявинки, і моторошні місця, словом, фільм про нашу річку вас не розчарує!

Устя – одна з приток Горині, вона належить до малих річок, але її історія нерозривна з історією Рівного.

Історики стверджують, що важко уявити ці дві географічні назви поодинці.

Історики стверджують, що сама назва річки Усті має досить прозору топоніміку і означає те місце, де річка впадає до іншої водойми (моря, озера або більшої річки).

Таке місце називається гирлом, по-давньослов’янському – устям. Устя рівненської Усті сформувалось як розлога річкова затока (заплава) перед місцем її впадання в Басівкутське водосховище.

 Випадок, коли назва «устя» переходить на назву самої річки, досить рідкісний.

Єдина віднайдена нами тезка нашої Усті (Устья) протікає на півдні Архангельської області Росії.

З початку 80-х років ХХ сторіччя місце колишньої рівненської затоки набуло свого сучасного вигляду, від усього обширу первинного водного простору залишилася лише «Лебединка» та гідропаркові озерця. Усе тече, все змінюється… З плином часу канули в Лету рівненські острови, так само як і все устя нашої річки, залишивши на згадку про себе лише її назву і місто, побудоване на місці Устинської заплави. 

Також рівнянин Віктор анонсував фільм-подорож:

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень