У Рівному особливу дату відзначив храм Муз

Трохи історії напередодні Нового року

У суботу, 30 грудня 2017 року, виповнилось 39 років від часу відкриття експозиції Рівненського краєзнавчого музею у приміщенні колишньої гімназії.

До слова, у цьому приміщенні свого часу було реальне училище, департамент освіти уряду Директорії, кураторіум округу Волинського, рейхскомісаріат Україна, ровенський обком КПУ. Різні історичні періоди пов'язані з минулим цієї споруди.

 

Ці стіни пам'ятають імена Миколи Костомарова, Пантелеймона Куліша, Володимира Короленка, Михайла Драгоманова, Семена Кузнеця (Саймона Сміта), Івана Огієнка та багатьох інших відомих постатей.

Музейники розповіли маловідому історію у соціальних мережах:


P.S. Музейна експозиція справді прийняла перших своїх відвідувачів 29 грудня. Проте перша екскурсія була своєрідною здачею «об'єкта». Її проводив Гурій Бухало для партактиву.

 

Сучасні ветерани музею згадують, що їм запам'ятались пижикові шапки «активістів», посеред яких виділявся своєю скромністю головний убір директора музею Василя Сидоренка. Йому належить особлива заслуга у вчасній здачі «об'єкта».

 

У той час багато «презентацій» приурочувались до радянських свят. Через три роки у Тернополі до ювілею створення СРСР було не пристосоване, а побудоване приміщення місцевого краєзнавчого музею. Ну а в Рівному пересічні громадяни почали відвідувати РКМ вже у наступні дні.

Нагадаємо, нині музейники відвойовують територію за музеєм

Наші новини завжди можна знайти у Facebook та Telegram

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Більше оголошень