ON-LINE

У Рівному особливу дату відзначив храм Муз

неділя, 31 грудня 2017
Трохи історії напередодні Нового року

У суботу, 30 грудня 2017 року, виповнилось 39 років від часу відкриття експозиції Рівненського краєзнавчого музею у приміщенні колишньої гімназії.

До слова, у цьому приміщенні свого часу було реальне училище, департамент освіти уряду Директорії, кураторіум округу Волинського, рейхскомісаріат Україна, ровенський обком КПУ. Різні історичні періоди пов'язані з минулим цієї споруди.

 

Ці стіни пам'ятають імена Миколи Костомарова, Пантелеймона Куліша, Володимира Короленка, Михайла Драгоманова, Семена Кузнеця (Саймона Сміта), Івана Огієнка та багатьох інших відомих постатей.

Музейники розповіли маловідому історію у соціальних мережах:


P.S. Музейна експозиція справді прийняла перших своїх відвідувачів 29 грудня. Проте перша екскурсія була своєрідною здачею «об'єкта». Її проводив Гурій Бухало для партактиву.

 

Сучасні ветерани музею згадують, що їм запам'ятались пижикові шапки «активістів», посеред яких виділявся своєю скромністю головний убір директора музею Василя Сидоренка. Йому належить особлива заслуга у вчасній здачі «об'єкта».

 

У той час багато «презентацій» приурочувались до радянських свят. Через три роки у Тернополі до ювілею створення СРСР було не пристосоване, а побудоване приміщення місцевого краєзнавчого музею. Ну а в Рівному пересічні громадяни почали відвідувати РКМ вже у наступні дні.

Нагадаємо, нині музейники відвойовують територію за музеєм

Наші новини завжди можна знайти у Facebook та Telegram

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено документи на прізвище Бульда

    В районі вулиці Макарова 56, у дворі будинку, було втрачено чорний шкіряний гаманець з...
  • Загублено посвідчення мами загиблого в АТО

    Напередодні у Рівному у тролейбусі №1 загублено посвідчення мами загиблого в АТО на ім'я...
  • У Рівному втрачено документи на прізвище Муляр

    В районі вулиці Княгині Ольги було втрачено посвідчення водія на прізвище...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного