У Рівному – вечір пам’яті Олекси Новака

У краєзнавчому музеї вшанували громадського діяча, педагога та науковця Олексу Новака

Він був одним із засновників Товариства шанувальників української мови та культури ім. Тараса Шевченка у Рівному, а згодом – організації «Просвіта» та Народного Руху України. Активний громадський діяч та учасник усіх ініціатив та зібрань під час розгортання національно-патріотичного руху в 1989-1991 роках та в перші роки Української державності.  Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

«Уже минуло сорок днів, як відійшов у вічність мій учитель, науковець, громадський і політичний діяч Олекса Новак. Це справжній патріот України, толерантна та високоосвічена людина. Завдяки таким, як Олекса Новак, ми сьогодні маємо незалежну Україну», – сказав заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук під час вечора пам’яті.

Олекса Новак народився в Гощі у 1932 році. Учитель за освітою. У 1963 році після закінчення аспірантури у Львівському державному університеті очолив кафедру вищої математики у Рівненській філії Київського державного університету. У 1974 році за відверті націоналістичні погляди його звільнили з роботи.

Олекса Новак викладав у середніх школах, був без роботи та навіть перебував під домашнім арештом. Він є автором наукових монографій, праць в області теоретичної астрофізики, науково-популярних книг з історії, політології, культурології, спогадів.

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень