У Пересопниці знайшли унікальну підвіску періоду Київської Русі

Це сталося у селі Пересопниця Рівненського району.

Розповідає директор музею "Пересопниця" Микола Федоришин:

Це шийна підвіска Давньоруського періоду, на якій зображений Святий Миколай. Ну, і звичайно є ще буква "Н" з іншої сторони голови, яку можна читати "Нікола". Вона була знайдена на окольному городі в селі Пересопниця. Вважаємо, що така знахідка унікальна, бо раніше знаходили кусочки, кілечка, фрагменти, де не видно було, що зображено, а це - ціла, бронзова.  

За словами п. Федоришина, підвіску вимило з землі дощем.

І він знайшов її на городі у центрі села Пересопниця. Цілі підвіски, а не їхні шматочки, трапляються науковцям дуже рідко. Адже переважно їх випереджають "чорні" археологи. Микола Федоришин пояснює: 

Підвіска - це ювелірна прикраса. Її могли носити на шиї знатні люди, бояри. Це початок Візантійської культури. Можливо, її робив  і наш майстер. Я вивчаю підвіску все літо. Треба багато статей перелопатити для цього.

Микола Федоришин обіцяє, що вже незабаром підвіску із зображенням Святого Миколая можна буде побачити у їхньому музеї. Зокрема. виставити на огляд її збираються 29 серпня, коли музей "Пересопниця" святкуватиме свій перший ювілей - п'ять років з часу відкриття.  

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень