У Пересопниці знайшли унікальну підвіску періоду Київської Русі

Це сталося у селі Пересопниця Рівненського району.

Розповідає директор музею "Пересопниця" Микола Федоришин:

Це шийна підвіска Давньоруського періоду, на якій зображений Святий Миколай. Ну, і звичайно є ще буква "Н" з іншої сторони голови, яку можна читати "Нікола". Вона була знайдена на окольному городі в селі Пересопниця. Вважаємо, що така знахідка унікальна, бо раніше знаходили кусочки, кілечка, фрагменти, де не видно було, що зображено, а це - ціла, бронзова.  

За словами п. Федоришина, підвіску вимило з землі дощем.

І він знайшов її на городі у центрі села Пересопниця. Цілі підвіски, а не їхні шматочки, трапляються науковцям дуже рідко. Адже переважно їх випереджають "чорні" археологи. Микола Федоришин пояснює: 

Підвіска - це ювелірна прикраса. Її могли носити на шиї знатні люди, бояри. Це початок Візантійської культури. Можливо, її робив  і наш майстер. Я вивчаю підвіску все літо. Треба багато статей перелопатити для цього.

Микола Федоришин обіцяє, що вже незабаром підвіску із зображенням Святого Миколая можна буде побачити у їхньому музеї. Зокрема. виставити на огляд її збираються 29 серпня, коли музей "Пересопниця" святкуватиме свій перший ювілей - п'ять років з часу відкриття.  

 

Мирослава Опанасик Радіо Трек

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень