Підручники, в яких Україна – без Криму, вилучають у книгарнях Рівного. У школах – ні

Ці підручники схвалені Міністерством освіти й науки України

У комунальному підприємстві Рівненської обласної ради «Рівнекнига» сьогодні заявили про вилучення з продажу підручників «Історія України» для 9 та 10 класів. Адже українські історики Валерій Рижков та Віталій Скальський знайшли у них

в умовних позначках карту України без Криму.

[media=223388][media=223389]

Автор цих підручників – доктор історичних наук, професор Олексій Струкевич. А надрукували їх у видавництві «Грамота» у 2017-2018 роках. Там пояснили виданню life.liga.net, що

це - не карта, а схематичне зображення умовних позначень, тобто піктограма, яку у паперових підручниках навіть важко розгледіти, бо її розмір - півсантиметра.

 

А карта України, зображена на форзацах підручників, має Крим.

Директор КП Рівнекнига Олександр Савчук натомість висловився категорично проти продажу підручників із сумнівним змістом:

Міносвіти несе цілковиту відповідальність за свої рекомендації. Тим більше, що за цими підручниками навчаються діти. Тож виходить, що, як з допомогою 25-го кадру, відбувається зомбування дітей, що Крим - не український.

 

Чекаємо пояснень Міносвіти та реакції суспільства.

На думку Олександра Савчука, Міністерство освіти і науки мало б дати відповідь, чому таке зображення потрапило у навчальні книги. Адже на їх друк витратили кошти з держбюджету, а це виходить, що вони пішли на дискредитацію України.

А в школах Рівного, скоріше за все, ці підручники не вилучатимуть. Заступник начальника міського управління освіти Катерина Сичик пояснила:

Нині кожен вчитель має право обрати підручники, за якими навчатиме учнів, і замовити їх. За попередньою інофрмацією, у школи Рівного підручників Олексія Струкевича не замовляли. І мене це дуже тішить.

 

Але більш точну інформацію зможемо надати після вихідних. Бо у нас захворіла одна з працівниць, яка відповідає за підручники.  

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень