У Басовому Куті знайшли кишкову паличку. Рівнянам купатися не рекомендують

Санітарно-епідеміологічна служба не рекомендує рівнянам купатися в озері Басів Кут.

Як повідомили у Рівненському обласному лабораторному центрі, вода в озері Басів Кут за бактеріологічними показниками не відповідає нормам, у воді виявлена лактозопозитивна кишкова паличка (кишкова паличка).

Її вміст в озері перевищує норму у майже 50 разів. Тож фахівці застерігають рівнян від купання в озері.

Докладніше говорить завідувач відділу епідеміологічного спостереження та профілактики неінфекційних захворювань Марта Гоч:

– Встановлено, що індекс лактопозитивних кишкових паличок перевищує нормативне значення. Норма – до 5 тисяч, а тут – 240 тисяч лактопозитивних кишкових паличок знайшли в поверхневій водоймі озера Басів Кут. 

 

Ця кишкова паличка лактопозитивна, яка знайдена в поверхневих водоймах, є побічним ефектом самоочищення водойми. Коли дійсно висока спека, знижується розчинний кисень у воді.

Фахівець також додає, що кишкову паличку у Басовому Куті цього року виявили вперше. Така ситуація на водоймі спостерігається у Рівному кожного року з приходом спеки і зазвичай вода стає чистішою зі зниженням температури повітря.

Марта Гоч зауважує, що інших шкідливих речовин у Басовому Куті цього року не виявляли. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень