У 2021 році зростуть виплати пораненим та родинам загиблих військовослужбовців

Розмір допомоги змінюється щороку, адже кратний прожитковому мінімуму, встановленому для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року

У 2021 році — це 2270 гривень.

З 1 січня розмір допомоги в разі загибелі (смерті) військовослужбовця становитиме:

– під час виконання обов’язків військової служби — 1 702,5 тис. грн.

– у період проходження військової служби — 1 135 тис. грн.

Довідково. Для порівняння: у 2020 році родинам загиблих виплачували 1 576,5 тис. грн. У разі загибелі (смерті) у період проходження військової служби сума становила 1 051 тис. грн.

Як повідомили в Департаменті фінансів Міністерства оборони України, з початку проведення АТО/ООС найбільше виплат цієї допомоги здійснили у 2015-му.

Загальна сума на той час становила 657,9 млн грн. Цього року родинам військових виплатили 134,6 млн грн (інформація станом на 15 грудня 2020-го).

Нагадаємо, що порядок призначення й виплати такої допомоги визначені постановою КМУ від 25 грудня 2013 року № 975.

Одноразову грошову допомогу виплачують рівними частинами батькам, дружині, дітям (до 18 років і до 23 років дітям, що навчаються). Документи оформлюють через обласні військкомати.

Довідково. Відмовляють у призначенні допомоги членам сімей через перебування загиблого (померлого) військовослужбовця у стані алкогольного сп’яніння; самогубство. Не виплачують допомогу також дорослим дітям загиблого.

Розмір допомоги у разі встановлення інвалідності залежить від групи та причинного зв’язку.

Наприклад, якщо інвалідність отримана під час виконання обов’язків військової служби, розмір допомоги — від 567,5 тис. грн до 908 тис.; під час проходження військової служби виплатять кошти у сумі від 158,8 тис. грн до 272,4 тис. грн.

У разі часткової втрати працездатності без установлення інвалідності одноразову грошову допомогу виплачують залежно від ступеня, який установлює медико-соціальна експертна комісія (МСЕК), у розмірі, що визначається у відсотках від 70-кратного прожиткового мінімуму.

Таку допомогу надають військовослужбовцеві, який дістав поранення (контузію, травму, каліцтво) чи захворювання під час виконання обов’язків військової служби, а також звільненому з військової служби, який частково втратив працездатність унаслідок зазначених причин, але не пізніше ніж за три місяці після звільнення з військової служби.

Наприклад, сума виплат у випадку втрати 5 % працездатності становитиме 7,94 тис. грн, якщо 25 % — 39,72 тис. грн.

Довідково. Якщо впродовж двох років військовослужбовцю, військовозобов’язаному й резервісту після первинного встановлення інвалідності або ступеня втрати працездатності без встановлення інвалідності під час повторного огляду встановлять згідно з рішенням МСЕК вищу групу чи іншу причину інвалідності або більший відсоток втрати працездатності, що дає їм право на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі, виплату провадять з урахуванням раніше виплаченої суми.

За даними Департаменту фінансів Міноборони України, найбільше таких заяв на виплату допомоги надійшло у 2019 році: 4410 військовослужбовців отримали виплати на загальну суму 1812 млн грн.

Цього року цей показник становив 1427,7 млн грн.

Джерело: АрміяInform

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Більше оголошень