В Японії замість лікарів уже працюють – унітази
Втім, попит така практика має поки тільки серед доволі багатих людей
За рівнем технологічного прогресу Японія давно вже живе у 22 столітті. За рівнем дисципліни та самоосвіти – їй заздрить весь світ. Японці ретельно стежать за здоров'ям, і профілактичні огляди в країні переважають екстрені звернення за допомогою. Про довгожителів вже й згадувати не будемо.
Поширена практика звернення до лікаря – раз на місяць. Але щоб економити собі й лікарям час на допомогу прийшла наука. Розумний, ну дуже розумний унітаз.
Під час відвідин вбиральні унітаз бере зразки сечі на дослідження. Матеріал потрапляє в окремий резервуар, де працює своєрідна туалетна міні лабораторія.
В першу чергу вимірює рівень цукру в організмі і чи є білки в сечі. Решта налаштувань дуже індивідуальні та впливають на ціну гаджета.
Крім того, унітаз вимірює температуру тіла і навіть тиск. Достатньо підійти до «білого друга» як він уже буде знати вагу, адже датчики ваги вмонтовані в підлогу. Усі заміри і результати дослідження сечі приходять на електронну пошту власника, аби їх оперативно відправити лікарю.
Ймовірно в майбутньому таки пристрої будуть більш поширеними, адже мають безліч схвальних відгуків.
На сьогодні їх масовому встановленню перешкоджає хіба що ціна – 5 тисяч доларів за стандартний набір функцій.
Радіо Трек: НОВИНИ