У вашому роду були мери: чиї предки могли керувати містами і селами у давнину
Ці прізвища популярні і сьогодні
Деякі українці не знають історії походження своїх прізвищ, хоча вони можуть багато розповісти про прародичів, які колись їх носили. Так, деякі з них походять від назв управлінців.
Про це повідомляє «Апостроф» із посиланням на «Вікіпедію».
Так, утворені від цивільних посад такі прізвища:
- Війт — Війтів, Війтишин, Війтюк; Пустовійт/Пустовіт; Войтюк, Войтенко, Войтченко/Войченко, Войтчишин/Войчишин, Войтович, Пустовойтенко, Старовойт.
Війт — це керівник тутешнього (міського чи сільського) управління або самоврядування в середньовічній Німеччині, Литовському князівстві, Польщі та Україні.
- Староста — Старостенко, Старостяк, Старостюк.
Ста́роста — це адміністративна посада в Україні та сусідніх країнах. Історично вживалось щодо представників нижчої адміністрації, місцевого самоврядування.
- А також такі прізвища, як Десяцький, Мостовий (Мостовик, Мостовенко), Присяжний (Присяжнюк), Ратушний (Ратушняк), Солтис, Соцький.
Згідно з даними ресурсу «Рідні», який фокусується на дослідженні прізвищ, прізвище Войтенко налічує 10952 носіїв. За поширенням займає 252 місце. Найчастіше зустрічається на Поділлі.
Водночас прізвище Старостенко налічує 1716 носіїв. За поширенням займає 2714 місце. Найчастіше зустрічається на Слобожанщині.
Що стосується прізвища Мостовий, то воно налічує 2420 носіїв. За поширенням займає 1817 місце. Найчастіше зустрічається на Придніпров'ї.
Носіїв прізвища Ратушний 1692. Воно займає 2768 місце за поширенням. Найчастіше зустрічається на Поділлі.
Присяжнюків в Україні 8301 осіб. За поширенням займає 359 місце. Найчастіше зустрічається на Волині.
Радіо Трек: НОВИНИ