У старшій школі зараз навчаються переважно дівчата, - іменитий вчитель про масове вивезення підлітків за кордон
Батьки намагаються вивезти синів вже після 9 класу
Нещодавно міністр освіти і науки України Оксен Лісовий заявив, що чимало старшокласників, зокрема хлопців, зараз виїжджає за кордон. Посадовець вважає, що цьому можна протидіяти, якщо запропонувати школярам якісну вищу та передвищу освіту.
Артур Пройдаков – вчитель української мови та літератури, переможець премії Global Teacher Prize Ukraine 2021 – розповів в ексклюзивному інтерв'ю Освіті 24, чи можна зупинити виїзд учнів. І заявив, що тенденція щодо відтоку школярів посилюється.
Чи допоможе якісна вища освіта
Педагог каже: це питання не в якості освіти, а в тому, що батьки бояться мобілізації та відправлення своїх дітей на фронт.
Пройдаков при цьому розповів історію зі школи, в якій викладає. Уточнив: один з його учнів попередив, що наступного семестру в Україні вже не вчитиметься.
Каже: «Мене забирають батьки, кажуть, щоб я виїжджав».
Це зазвичай не рішення дітей, це рішення батьків.
І навіть якщо у нас є розкішний УКУ, непогана Київська школа економіки, Києво-Могилянка, Сумський державний університет і так далі, – не в якості освіти справа,– зауважив педагог.
Я вважаю, якщо буде чіткий сигнал від держави, що до 25 років у жодному разі ніколи й нікого мобілізовувати не будуть, незалежно від обставин, батьки розумітимуть це, і, може, зупиниться цей відтік старшокласників за кордон. Але наразі не так. Ситуація дуже нестабільна і напружена.
Пройдаков зазначає: батьки розуміють, що в Україні можливі різні зміни і не хочуть ризикувати майбутнім своїх дітей. Ті, хто має можливість, відправляє хлопців за кордон.
Я спостерігаю навіть тенденцію: якщо у перший рік війни 17-річні діти виїжджали, поки їм не виповнилося 18 років, то зараз я бачу, що навіть в 9 класі хлопці хочуть виїжджати, щоб не ставати на військовий облік, – додає учитель.
Я не хочу розводити «зраду» і пробую дуже спокійно сказати, але тенденції, що відтік дітей з країни зупиниться, я не бачу. У старшій школі зараз навчаються переважно дівчата, – резюмував він.
Радіо Трек: НОВИНИ