У США високо злетіли два мільярдери, а в Україні - ціни на комуналку

Газ і електроенергія стали дуже дорогими у порівнянні з 2020 роком

Прим. У заголовку йдеться про мільярдерів Джефа Безоса та Річарда Бренсона, які цього місяця відправилися у космос. 

В Україні з червня 2020-го до червня 2021-го зросли в ціні всі комунальні послуги. Найбільше подорожчав газ – на 175%.

Це стало результатом впровадження ринкового формування ціни за умови рекордно високих цін на енергоресурси на європейському ринку, про це повідомляє «Обозреватель».

В середньому комуналка за рік подорожчала на чверть. І це без урахування запланованого на серпень перерахунку цін на електроенергію (тариф для тих, хто витрачає багато кВт·год на місяць, може збільшитися в рази).

Електроенергія

Подорожчання склало 36,6% і сталося це за рахунок скасування пільгового тарифу на перші 100 кВт·год у розмірі 90 копійок (зараз діє єдина ціна в 1,68 грн).

В майбутньому вартість електроенергії планують розділити на чотири різних тарифи, залежно від обсягів споживання:

  • для перших 100 кВт·год;
  • для обсягу від 100 до 300 кВт·год;
  • для обсягу від 300 до 500 кВт·год;
  • у разі споживання від 500 кВт·год.

Крім того, у Кабміні неофіційно розповідають, що перший тариф (у разі малого споживання) буде таким самим, як і зараз – 1,68 грн за кВт·год.

Наступні два ще обговорюються, а четвертий може досягати 3,5 грн за кВт·год.

В Україні ціни на електроенергію не переглядалися тривалий час. У результаті собівартість струму вже вдвічі вища, ніж платимо за нього. Тільки доставка вже згенерованої електроенергії обходиться в 1,6 грн за кВт·год.

Якщо нічого не змінювати, борги всіх учасників ринку електроенергії будуть рости. Рано чи пізно це може призвести до банкрутства підприємств, а це фактично поставить країну перед загрозою віялових відключень і масштабних проблем з електроенергією.

Собівартість струму залежить від регіону, для деяких вона становить більш ніж 3 грн за кВт*год. Але вводити різні ціни для українців із різних областей не будуть. Це б створило соціальну напругу і нерівні умови.

Газ

Різке подорожчання газу пов'язано з введенням у серпні минулого року ринкових умов формування ціни для населення. З того моменту постачальники можуть самі вирішувати, за якою ціною їм вигідно продавати блакитне паливо. В результаті за рік куб подорожчав із 2,8 до 7,9 грн.

Гаряча вода та опалення

Зростання цін на послуги теплокомуненерго склало всього лише 13,9%. Це пов'язано зокрема і з меморандумом, який постачальники підписали з урядом. Вони не стали разом із подорожчанням блакитного палива (а це до 80% в структурі їхніх тарифів) піднімати і свої ціни. Але рано чи пізно їм доведеться це зробити, вже восени тепло і гаряча вода можуть бути на 40% дорожчими.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Влад Пєрязєв

Влад Пєрязєв

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень