У Рівному більше не буде квартирних афер: Забудовники мають лишати «гарантійну частку»

Аби більше не було шахрайських схем

Житло на первинному ринку незабаром почне дорожчати, бо держава змінила вимоги до забудовників. Зокрема, вони будуть зобов'язані не продавати частину квартир до здачі будинку в експлуатацію, залишаючи так звану «гарантійну частку».

Ця вимога вже включена в реформу законодавства про захист прав інвесторів щодо нерухомості, яка будується.

Це зроблено для того, щоб забудовники могли продати зарезервовані приміщення у разі банкрутства чи інших фінансових проблем.

 

Нова будівельна компанія, яка прийде на їхнє місце, внаслідок цього отримає гроші для завершення будівельних робіт. І таким чином будівництво не «заморозиться».

Нагадаємо, подібна ситуація сталася у Рівному з ЖК «Шоколад» та «Ерсте Хаус». Останній нині має назву «Абрікос». Тоді забудовник «заморозив» проєкт і наступний забудовник мусив добудовувати об’єкт «в мінус»

Яким буде розмір гарантійної частки, Кабміні ще не визначив.

Експерт Володимир Семенцов зазначає, що законопроєкт призведе до підвищення цін на квартири як мінімум тому, що на ринку побільшає продажів вже готового житла – ціни між приміщеннями на початкових та завершальних етапах будівництва в середньому відрізняються на 35%.

Проте є й хороша новина для інвесторів. Депутати пропонують звільнити покупців квартир у новобудовах від податку на додану вартість (ПДВ). Відповідний законопроєкт №7683 було зареєстровано на сайті Верховної Ради.

Якщо податок приберуть, тоді нерухомість стане доступнішою.

Джерело: biz.today

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень