У Православній церкві розвіяли міф про святого Валентина і порадили «присвячувати правдивій Любові кожен день»
А не раз на рік
Завтра, 14 лютого, у багатьох країнах світу, і в Україні також, відзначають День святого Валентина або День закоханих.
Дехто вважає, що саме цей Валентин є покровителем закоханих людей, адже православна церква і справді вшановує кілька святих з ім’ям Валентин, однак насправді це не зовсім так.
Речник Рівненської єпархії Православної церкви України Василь Рудніцький розповів, що ймовірно, святий, якого згадують 14 лютого, відомий у церковному календарі як святий Валентин Інтерамський (Італійський). Він жив в італійському місті Терні у III столітті й був страчений 269 року. Однак свято, яке заведено відзначати 14 лютого, насправді не відповідає фактам з реального життя святого Валентина.
Відповідно до однієї з найпопулярніших легенд, святий Валентин «вінчав закохані пари попри заборону жорстокого імператора Клавдія II».
Нібито правитель вважав, що чоловіки, які не мають дружин та дітей, будуть кращими воїнами. Однак ця легенда містить значну помилку у хронології подій, адже за часів життя святого Валентина у III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання. Церква вважала законним той шлюб, що укладався відповідно до громадянських законів і який закріплювався християнами через спільне причастя та оголошення перед членами громад, – йдеться у повідомленні.
Василь Рудніцький також зауважив, що в 496 році Папа Геласій канонізував святого Валентина і присвятив йому день пам’яті 14 лютого. Ймовірно, це зробили для того, аби витіснити язичницьке святкування, яке в ті часи відзначали у Римі. Воно супроводжувалось жертвоприношеннями на честь плідності та материнства.
Масова культура, власне, поєднала вшанування пам’яті християнського святого із язичницькими мотивами, що були поширені раніше, а згодом перетворила це ще й на комерцію, спонукаючи купувати подарунки. Православна Церква України закликає присвячувати правдивій Любові кожен день, виявляючи її до ближніх у своїх благих справах, замість того, щоби дарувати символічні матеріальні подарунки один раз у році, – наголосив Василь Рудніцький.
Радіо Трек: НОВИНИ