У Польщі померла вагітна: їй не зробили вимушений аборт через скандальний закон

Адвокатка переконана, що лікарі чекали, поки плід помре сам

У польському місті Пщина померла вагітна. Її госпіталізували через зникнення навколоплідних вод. Але, на переконання адвокатки родини, лікарі навмисно бездіяли заради дотримання заборони абортів.

Про це повідомила у Facebook адвокатська компанія Budzowska.

30-річна Ізабелла померла на 22-му тижні вагітності. Жінка звернулась до лікарні через зникнення навколоплідних вод.

Лікарі це підтвердили, однак вимушений аборт робити не стали навіть попри діагностовані раніше вроджені вади плоду.

Жінка померла менш ніж за добу. Офіційна причина смерті — септичний шок. Повідомляється, що в Ізабели лишився чоловік і донька.

Цей інцидент трапився ще 22 вересня, проте розголосу історія набула лише зараз. АР пише, що ця справа спричинила протести у Варшаві, Кракові та інших містах у понеділок, 1 листопада. Люди запалювали свічки на пам’ять про матір і дитину. 

Припускають, що лікарі відмовились робити вимушений аборт через заборону, яка діє від січня цього року. Проте самі лікарі ці припущення відкидають і наголошують, що «всі медичні рішення були прийняті з урахуванням законодавчих положень та стандартів поведінки, що діють у Польщі».

– Єдиним фактором, який керував медичною процедурою, була турбота про здоров’я та життя пацієнтки і дитини. Лікарі та акушерки робили все, що в їхніх силах, вони боролися за життя пацієнтки та її дитини, – розповідає лікар-акушер у Пщині, що на півдні Польщі.

Натомість адвокатка родини переконана, що лікарі фактично просто чекали, доки плід всередині жінки помре сам, аби не порушувати закон і не робити аборт.

— Вони (медики - ред.) утримувались від спорожнення порожнини матки до моменту смерті плода, що пов'язано з чинними нормами, які обмежують можливість легального аборту, — заявила адвокатка родини.

Нагадаємо, 23 жовтня торік Конституційний трибунал Польщі визнав аборти незаконними навіть у тому випадку, коли є загроза життю дитини. Це пояснили тим, що кожна людина, навіть ненароджена, має право жити. Відтоді Польщею прокотилися численні акції протестів і масові сутички.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень