У Польщі дадуть тринадцяту пенсію українським пенсіонерам

Виплата така ж як для місцевих

Уряд Польщі приготував тринадцяту пенсію не тільки для поляків, доплата від ZUS також доступна для пенсіонерів з України.

Виплату отримає близько 9 мільйонів осіб. Претендувати на неї можуть особи, які з 31 березня матимуть право на пенсію за польською системою страхування.

Пенсію отримають не лише польські пенсіонери, а й громадяни України, яким ZUS виплачує польську пенсію за віком чи інвалідністю.

Кількість громадян України, які отримують пенсії від ZUS, становить приблизно 3 тис. людей, а сума виплат становить близько 3 млн злотих на місяць.

Усім цим людям платять по тринадцять на тих самих умовах, які отримують поляки. Зростає кількість громадян України, які мають право на пенсію за вислугу років. Польща та Україна підписали угоду про соціальне забезпечення. У цій ситуації українці, які легально працюють у Польщі, мають повне право на пільги з Фонду соціального страхування, оскільки сплачували внески.

Кому призначена мінімальна пенсія?

Щорічно за такою пенсією та по інвалідності звертаються близько 200 осіб. У польській системі для отримання права на виплату допомоги достатньо сплатити лише один пенсійний внесок.

Для того, щоб мати найнижчу пенсію за вислугу років (з 1 березня цього року в розмірі 1338,44 злотих брутто), необхідно продемонструвати мінімальний страховий стаж — це 25 років для жінок і 30 років для чоловіків. Це стосується всіх застрахованих осіб.

Скільки отримає українець?

Тринадцяту пенсію призначають незалежно від розміру допомоги — дата виплати припадає на квітень. Цього року сума брутто становитиме 1338,44 злотих (стільки, як найнижча пенсія), а всі отримають однакову суму — 1217,98 злотих. Уряд хоче, щоб тринадцяту пенсію для всіх пенсіонерів звільнили від оподаткування.

З початку війни ZUS взяв на себе виплату допомоги громадянам України, які отримують польські пенсії. Все, що їм потрібно зробити — це звернутися в будь-який заклад ZUS.

Джерело: Finance.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень