У під’їздах холодно... Але чому мешканці будинків мусять за це платити?

При цьому є будинки, де прилади обігріву навіть не обов’язкові

Українці мають платити за опалення не тільки у своїх квартирах, але й у під’їздах. Це плата за опалення у місцях загального користування. Але є й будинки, де у під’їздах навіть батареї немає.

Наприклад, у Тернополі містяни нарікають, що у квитанціях плата за місця загального користування складає від 300 до 1000 грн на місяць. Людей це не влаштовує, адже й обіцяних місцевою владою +16 градусів у під’їздах – не буває.

ФОТО RIA плюс

Журналісти «RIA плюс» у Тернополі уже проводили кілька рейдів й вимірювали температуру у під’їздах. Зокрема у першому випадку – з 8 під’їздів обіцяні +16 було тільки у 2 під’їздах.

У п'ятиповерхівках та панельних будинках ситуація різниться, але термометр фіксував від +4 до +14 градусів. При цьому батарея переважно одна на весь під’їзд і розташована на першому поверсі.

За обігрів місць загального користування плата нараховується за новою редакцією Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг. Вона визначає три бази для розподілу загального обсягу спожитого тепла.

  1. Якщо тепломережам відома площа опалювальних приміщень: нараховуватимуть плату за опалювальною площею приміщень, що зазначена у договорі про надання послуг з постачання теплової енергії.
  2. Якщо у тепломереж немає інформації про опалювальну площу: нараховуватимуть за загальною площею приміщень у кв.м за даними Державного реєстру речових прав або документами, які посвідчують право власності на такі приміщення.
  3. За рішенням співвласників: базою для розподілу загального обсягу спожитого тепла у будинку може бути фактичний опалювальний об'єм приміщень у метрах кубічних. Опалювальний об'єм визначається як добуток опалюваної площі приміщення на висоту стелі згідно з технічним паспортом приміщення. 

У Тернополі, як і в інших містах постачальники тепла на себе відповідальність за опалення під’їздів не беруть. Усі в голос запевняють – що їх задача подати теплоносій до будинку, а далі уся відповідальність виключно або на ОСББ або на управлінських компаніях.

Останні ж у разі не дотримання температури у під’їздах можуть звертатися з відповідними заяви на перерахунок.

До слова, в Україні поширена практика зрізання батарей у під’їздах. Процедура не з простих, та доволі тривала. Але у разі згоди мешканців під’їзду – цього можна домогтися.

 

Джерело: 20 хвилин

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

У Рівному знайшли посвідчення водія та документи

У Рівному на автовокзалі на вулиці Київській знайшли посвідчення водія і техпаспорти, на ім'я Валерія Володимировича Смикало. За деталями звертайтесь за номером: 067 64 57 603

Більше оголошень