У квитанціях за комунальні послуги з’явився новий платіж

Розмір абонплати залежить від прожиткового мінімуму

Українці почали отримувати квитанції, де крім вартості самої комунальної послуги, виокремили й абонплату. Її розмір розраховують на основі прожиткового мінімуму, тож розмір змінюватиметься щоразу з перерахунком прожиткового мінімуму, й це не залежить від опалювального сезону.

Абонентську плату вам виставлятимуть за постачання тепла, гарячої води, послуг водоканалів та вивезення побутових відходів. Затверджується вартість абонентської плати за формулою, і в ній є граничний розмір, – написав голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

За розрахунками Олега Попенка, максимальна сума, яку платитиме домогосподарство – 30,95 грн за послугу теплопостачання та 33,74 гривні за постачання гарячої води.

Ця плата прив'язана до прожиткового мінімуму, регулярно підвищуватиметься і вноситься незалежно від сезону. А із грудня 2020 року прожитковий мінімум становить 2189 гривень. Отже, додатково українці заплатять на 111,7 грн без банківської комісії.


Якщо брати в сумі, то це додатково українці заплатять щомісяця на 2,01 млрд гривень більше за комунальні послуги. За рік це виходить 24,127 млрд гривень», – звернув увагу експерт.

Абонплата з'явилася у квитанціях за тепло та гарячу воду. В окремих містах уже з'явилася абонплата за вивезення побутових відходів.

Тобто якщо раніше за повірку будинкового лічильника мешканці платили самі, за встановлення лічильника у будинку – теж збирали поквартирні внески – то тепер це включено до плати за абонентське обслуговування.

Такі нововведення передбачені Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Абонплата за тепло та гарячу воду включає витрати на обслуговування будинкових лічильників тепла та витрати, пов'язані з розподілом та адмініструванням послуг.

За матеріалами Главком

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень