Тисячі медиків залишили Україну у коронавірусний рік (ДОСЛІДЖЕННЯ)

Бо сусідні країни охоче беруть фахівців передпенсійного віку

ФОТО з мережі

Від початку 2020 року понад 66 тисяч українських лікарів та медичних працівників виїхали з України. Частина з них знайшла роботу в Польщі, йдеться в щорічному звіті Центру Разумкова «Україна 2020-2021: невиправдані очікування, неочікувані виклики».

Від початку 2020 року Україну покинули понад 66 тисяч лікарів та медичних працівників. Ще понад 5 тисяч лікарів спеціалізованої ланки та майже 34 тис. медпрацівників, більшість з яких пенсійного та передпенсійного віку, звільнились, - йдеться у звіті.

Скрін з результатів звіту

Як повідомляє Радіо Трек з посиланням на Укрінформ, частина українських лікарів після звільнення почали шукати роботу в Польщі, яка скористалась шансом та надала їм робочі місця.

До польської агенції з працевлаштування подали заявки близько 2 тис. лікарів і 3 тис. медичних сестер з України. Для залучення цих фахівців Польща пішла на безпрецедентні кроки. Сенат ухвалив «ковідний акт», відповідну поправку до закону по боротьбі з COVID-19, яким скасував обов’язкове підтвердження дипломів українських і білоруських лікарів, - наголосили експерти.

Цією ж поправкою медикам, які лікують хворих на коронавірус, удвічі підвищили зарплати. Разом з надбавками вона становить 12-15 тис. злотих, що близько 100 тис. грн.

Відомо, що в Україні у квітні-вересні 2020 р. середньомісячні витрати на оплату праці (до відрахування податків) у закладах, які надають спеціалізовану медичну допомогу, становили: керівникам закладів - 23,5 тис. грн; лікарям – близько 9000 грн; медперсоналу – 7500 грн; молодшому медперсоналу – 6100 грн.

Варто додати, що кількість зареєстрованих безробітних у сфері охорони здоров’я є однією з найбільших – 28,4 тис. осіб проти 17 тис. у 2019 р. Водночас кількість зареєстрованих вакансій станом на 1 листопада 2020 р. складала 27,7 тис. проти 43,4 тис. од. у 2019 р.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень