Цілувати собак небезпечно: медики попередили про згубні наслідки

І не тільки через коронавірус

Тварин не можна цілувати і взагалі підпускати їх близько до свого обличчя не тільки під час пандемії, але і після неї, закликають медики.

За їхніми словами, такий контакт із домашніми улюбленцями може загрожувати безліччю проблем зі здоров'ям для людини. Ось приклад, описаний із власної практики заслуженим британським професором вірусології та мікробіології Джоном Оксфордом.

Йдеться про мешканку Великої Британії, яка потрапила до лікарні з діагнозом поліорганна недостатність.

Під час обстеження медики з'ясували, що недугу спровокували бактерії, які містилися в слині її собаки.

Хвороба дуже стрімко прогресувала. Але те, що жінка може бути серйозно хвора, виявилося випадково: родичів британки просто збентежила її вимова, коли вони розмовляли з нею телефоном. Вже через декілька годин племінник приїхав провідати тітку і виявив її непритомну на підлозі.

Професор Оксфорд пише, що пацієнтці довелося провести два тижні в лікарні.

Крім поставленого діагнозу, медики виявили у неї ниркову та легеневу недостатність, ураження печінки і сепсис, викликаний бактерією, яка міститься у слині собак.

Водночас у жінки не було порізів або ран, через які бактерія могла б потрапити в організм. Саме тому причина захворювання стала очевидна для медиків лише після того, як вони дізналися, що у пацієнтки є італійська хорт.

Доцент кафедри мікробіології в Penn Vet Шеллі Ранкін підкреслює, що це досить рідкісний випадок, проте він найбільш яскраво демонструє, наскільки поцілунки з собаками можуть бути небезпечні для людини.

А у Нідерландах собака і три кішки захворіли на коронавірус. Ймовірно, хвороба передалася їм від господарів.

Джерело -  OBOZREVATEL

Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Більше оголошень