Тропічні папуги Крамера – зграями – прямують до Києва та України (ФОТО/ВІДЕО)

Але не з Африки

Папуги несуть загрозу синичкам, горобцям та зябликам?

На території України помітили великих яскравих папуг африканського походження, які селяться у міських парках та видають голосні звуки.

Птахи ці дуже гарні та міцні, проте небезпечні, бо через них можуть постраждати та навіть зникнути місцеві пернаті.

Оксана Тупальська – кореспондент «Великого Києва» – розпитала що це за папуги в польського орнітолога та спеціаліста з охорони навколишнього середовища Філіпа Солярека.

Експерт каже, що в науковому середовищі цих птахів визначають як вид Psittacula krameri, однак, летять вони до нас не з Африки, а з Західної Європи.

 

Проте, де б папуги не оселялися, вони стають шкідниками – бо відбирають харчі в малих пташок і починають нищити дупла.

Філіп Солярек -- праворуч

Філіп Солярек: Птахи Psittacula krameri – це вид інвазійний, шкідливий. Таких пташок у невеликій кількості зустрічали в Польщі, і тепер вони є і в Україні. У нас, в Польщі, бачили пару, яка має пташенят і поки це невелика кількість особин. Але ці папуги викликають величезну та драматичну проблему в Англії, Голландії та Німеччині.

В Іспанії провели дослідження, яке показало, що папуги Крамера там конкурують з місцевим удодом (як відомо, удод є місцевим видом і в Польщі та в Україні).

Вбивають прибульці летючих мишей у дуплах, а потім селяться там самі та розводять пташенят. Тому це досить агресивний вид, який загрожує малим птахам.

Папуги Крамера були помічені, зокрема, в Чернівцях

- А як вони потрапили в країни Європи?

Філіп Солярек: Це птахи виду африканського, які повтікали десь там з кліток чи невідомо звідки – адже якась популяція мусіла з’явитися – та попрямувала на північ. Здається, вперше її побачили у Голландії. І потім вона дуже добре пристосувалася у Європі. Я коли їздив в Англію не на довго, то бачив, як у парку під Лондоном вони нормально літали.

Ось такий вид експресивний – який здатен адаптуватися на європейських теренах, і далі на сході – тобто тепер в Україні. На теренах Польщі їхня поява була підтверджена кілька років тому.

Коли в Голландії чи Німеччині буде зростати популяція птахів, то вони активно мігруватимуть на схід. Якщо у Європі буде тепла погода взимку, то цілком ймовірно, що кількість цих папуг буде збільшуватися. Ну і також не виключена ситуація, що після міграції в Україну чи Польщу вони можуть не пережити зиму – якщо вона буде досить міцною.

Папуги досить голосні, характерно кричать, перебуваючи у групах по 5-10 особин

 - Що можуть зробити люди в містах, де почали мешкати ці птахи, щоби їх кількість не збільшувалась?

Філіп Солярек: Не підкормлювати птахів-чужинців.

Звичайно, це добра справа підкормлювати пернатих взимку, але якщо поруч є популяція папуг Крамера, варто не давати їжу місцевим пташкам. Бо малі собі харчі знайдуть в природі, а штучна їжа збільшує шанси виживання для чужих птахів.

Ну, а якщо годувати, то такими харчами, які їдять місцеві пташки, а папуги Крамера не їдять.

 

Наприклад, поділіться з птаством зерном, салом.

 

Але не давайте яблука, якими харчуються папуги, м’які фрукти, ягоди, виноград. Бо залишите їжу на деревах – ці папуги якось перезимують і виведуть пташенят.

Африканські пташки адаптувалися до європейського клімату та починають витісняти місцевих птахів з їхніх територій

Джерело

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Костя Культреґер

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень