Тотальне збільшення податків і скорочення зарплат: скільки часу маємо, щоб цього не сталося

Прогнози на найближче майбутнє зробили у Мінфіні, докладно пояснивши що й до чого

За прогнозами Всесвітнього банку, цьогоріч ВВП України скоротиться на 45% проти показника 2021-го. При цьому через зупинку та неповне завантаження сотень підприємств, а також через податкові преференції для ФОПів, різко скоротяться бюджетні надходження.

Щоб утримати країну на плаву – в разі затяжної війни – уряду доведеться йти на безпрецедентні заходи: підвищувати податки на все і скорочувати бюджетні витрати, включаючи, можливо, навіть захищені статті бюджету – зарплати, соцвиплати, пенсії

Про це і інтерв'ю виданню The Economist розповів міністр фінансів України Сергій Марченко.

Прогнози українського Мінфіну щодо падіння ВВП за 2022 рік майже збігаються з прогнозами Всесвітнього банку, каже Марченко: ВБ дає 45%, наш Мінфін – 44%.

При цьому сказати, що це буде точно так, не береться ніхто.

Насправді у цьому питанні дуже багато «якщо»: якщо війна скінчиться швидко і завершиться беззастережною перемогою України, то будуть одні умови; якщо військові дії продовжаться ще надовго, і події на фронті будуть мінливими, то й в економіці буде зовсім інша ситуація.

І це лише одна площина припущень, а таких – безліч: починаючи від погодних умов і закінчуючи блокадою українських портів, в яких стоять навантажені суховантажі із зерном.

У таких умовах вже 3-ій місяць поспіль українському уряду вдається виконувати пакет соціальних гарантій бюджету: виплачувати пенсії, субсидії та інші соцвиплати. Крім того, вдається платити зарплати бюджетникам, нехай навіть багатьом – в урізаному вигляді.

При цьому щомісячний дефіцит фінансів в Україні становить приблизно 5 млрд доларів.

За словами міністра фінансів, для того, щоби перекрити цю величезну фінансову дірку, доводиться вдаватися до різних методів, у т.ч. й непопулярних.

Зокрема, уряд робить такі кроки:

  • випуск та продаж військових облігацій;
  • зовнішні запозичення у міжнародних партнерів;
  • друк додаткової грошової маси.

Третє – найболючіше, адже знецінюється національна валюта.

Однак усі ці методи на осінь можуть вичерпатися, каже міністр. І якщо на той час війна не завершиться, уряду доведеться йти на крайні заходи: тотальне підвищення податків і тотальне скорочення бюджетних видатків.

Якщо війна триватиме більше, ніж ще 3-4 місяці, знадобляться болючі заходи, зокрема різке підвищення податків і різке скорочення витрат, - зізнається Сергій Марченко.

Тож, чим швидше закінчиться війна, тим із меншими економічними втратами вийде з неї Україна. У разі тривалої війни українському народу доведеться винести на своїх плечах усі її тяготи.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень