Торкнеться і «наливайок»: в Україні з 1 жовтня змінилися правила продажу алкоголю

Що варто знати

«Справа в тому, що невеликі торгові точки в основному купували нелегальний алкоголь» (с)

Із 1 жовтня 2021 року почне діяти один із пунктів наказу Міністерства фінансів України, який вступив у силу ще в липні. Він стосується обов'язків продавців друкувати в чеку штрихкод марки акцизного податку для алкогольних напоїв.

Згідно з нововведенням, усі продавці, юридичні особи та фізособи-підприємці повинні будуть у фіскальних чеках вказувати штрихкод у разі продажу всієї пляшки або при її розкорковуванні. Вводити його можна як вручну, так і за допомогою сканера.

Якщо йдеться про приготування коктейлів, то акцизний код вводитиметься лише одного разу – при новому розкорковуванні.

У разі продажу алкоголю на розлив код також потрібно буде вводити лише при розкорковуванні пляшки.

Усе вищесказане стосується пляшок спиртного, які володіють акцизними марками нового зразка. Мається на увазі, що в них є штрихкод і QR-код для сканування, такі акцизні марки дійсні з початку 2021 року.

Бувають, однак, і старі марки, де немає кодів, а в них самих використовується кирилиця. Такий акцизний код валідацію не пройде, і в чек його додавати не потрібно. Однак продавати такі пляшки можна без вказівки акцизного коду – слід лише стежити за терміном придатності.

Нові правила продажу алкоголю: для чого їх ввели

Голова правління Асоціації представників малого та середнього бізнесу Києва Максим Тютюнников у коментарі Фокусу зазначає, що нововведення прописувалися як інструмент для боротьби з тіньовим ринком алкоголю.

«Це стосується більшою мірою маленьких магазинів, барів тощо.

 

Справа в тому, що невеликі торгові точки в основному купували нелегальний алкоголь, який не обкладався податком, що практично на 30% дешевше, ніж в офіційних постачальників.

 

Оскільки тепер кожна пляшка легального алкоголю і акциз на нього матимуть свій код, то продаж нелегального алкоголю буде неможливий, такі відомості відразу відобразяться в податковій», — розповідає керівник Асоціації представників малого та середнього бізнесу Києва.

Втім, каже Тютюнников, за оцінками експертів, в Україні і так близько половини ринку алкогольної продукції перебуває в тіні саме через надмірне оподаткування.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Більше оголошень