

Фахівці EMA Academy назвали актуальні схеми, якими часто користуються шахраї в Україні
Схема працює так: людині через телефон в СМС повідомляють про те, що саме вона стала щасливим володарем нового автомобіля чи іншого призу. У повідомленні вказують і посилання, перейшовши за яким, власник бачить перші чотири цифри свого номеру телефону і ведеться на схему.
Однак для того, щоб отримати приз, йому треба сплатити державне мито, збір до Пенсійного фонду, комісії в банку, нотаріусам за мокрі печатки — і так до тих пір, поки у людини не закінчаться гроші.
Злочинці відкривають фішингові сайти на підміну поштових операторів і банків. Інколи навіть вигадують компанію і називають себе «найвідомішою платіжною системою України».
Людина, ввівши свої дані на таких сайтах, дає доступ шахраям до персональних даних і втрачає свої кошти.
Шахраї без відома власника перевипускають Sim-карти та крадуть не лише ті гроші, які мають її власники (з мобільного й інтернет-банкінгу), але й беруть на його ім’я онлайн-кредити.
Істерія населення щодо коронавірусу вже ослабла, а коронашахраї відносно припинили свої діяння, однак ще на початку року це був справжній тренд у шахрайстві.
Зловмисники продавали все, що стосується пандемії – від медичних масок й антисептиків до варення, яке «захистить» від COVID-19.
Були розроблені навіть мобільні застосунки, які, за словами шахраїв, показували актуальну інформацію щодо хворих у вашому місті, на вулиці й навіть у будинку чи під’їзді. А під час встановлення таких додатків, зловмисники збирали усю приватну інформацію з ґаджета.
Такий вид не є дуже поширеним в Україні, він частіше трапляється у США та Європі. При цьому у різних країнах найчастіше жертвами є чоловіки, в Україні ж до певного часу від «романтичного» шахрайства страждали жінки (зараз цю «гендерну нерівність» виправили й на гачок потрапляють усі).
Йдеться про такі випадки, коли з українськими жінками у мережах знайомляться самотні іноземці (часто — спецпризначенці, військові, нафтові інженери). І хоча архетипи можуть бути різними, закінчується все однаково «Honey, send me money».
Це відбувається під різноманітними приводами. Наприклад, якщо шахрай вдає із себе військового, він під час бою отримує поранення і просить гроші на лікування. А нафтовий інженер захоче подбати про українку, яка мерзне взимку, і надішле їй шубу. Однак попросить заплатити збір на митниці та надішле їй рахунок, на який треба переказати кошти.
Джерело: finance.ua
Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ
Ніяка вона не Могилевська: 30 років тому співачка відмовилась від справжнього прізвища
Як правильно називати росіян: в українській мові є лише одне правильне слово
Аномальний початок травня: В Україну може ввірватися арктичне повітря
Мазур чи Мосейчук: хто з цих телеведучих дійсно «керує» каналом, а хто має більший рейтинг
2 продукти, які британська принцеса обов’язково з’їдає на сніданок: сита цілий день
У Рівному спіймали «онука», який ошукав дідуся на майже 30 тисяч гривень (ВІДЕО)
На «лікування онука після падіння» мешканка Рівненщини віддала всі заощадження
Журналістку столичного телеканалу у Рівному обдурили аферисти. Нова схема (ВІДЕО)
Шахраїв, які взяли 2,5 млн гривень кредитів за підробними документами, викрили у Рівному
Видавали себе за IT-спеціалістів: шахраї обікрали банк на 1,5 млн грн
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415