ON-LINE

Телемедицина на Рівненщині охопить одразу всю область

середа, 20 лютого 2019
До реалізації проекту долучається Світовий Банк

Фото ілюстративне. Телемедицина в дії

Рівненщина потрапила до переліку 5 областей, де будуть тестувати телемедицину. І охопити новою послугою зможуть одразу всю область. Днями керівник програм з людського розвитку Світового банку Фон Зао зустрівся з головою Рівненської ОДА Олексієм Муляренком.

Голова ОДА Олексій Муляренко та керівник програм з людського розвитку Світового банку Фон Зао

Вони домовилися об’єднати два медичних проекти, які паралельно реалізуються на Рівненщині у питанні впровадження телемедицини – в один. Йдеться про програму реконструкції 89-ти ФАПів і  амбулаторій за підтримки Світового Банку і про будівництво 34 амбулаторій за президентською програмою «Допомога поруч». Розповідає Олексій Муляренко:

Зі Світовим Банком нині є домовленість. Вони виступають у ролі технічного партнера і будуть допомагати нам впроваджувати цю мережу. Адже по суті в Україні досвіду такого ще немає, залучають також і уряд Канади до цієї програми, для того, щоб спільними зусиллями ми могли якісно побудувати мережу телемедицини. І от у цю мережу будуть входити 34 амбулаторії по президентській програмі так і 89 ФАПів і амбулаторій по програми Світового Банку.

Олексій Муляренко відзначає, що таким чином меддопомога буде доступна кожному мешканцю краю, незалежно від того, за якою програмою у його населеному пункті будували амбулаторію.  Світовий банк, зокрема, проводитиме налаштування, навчання персоналу і дозволить використання техніки, яка зараз є у відновлених ФАПах і амбулаторіях. А на фінансування впровадження телемедицини передбачено державні кошти, близько 11 мільйонів гривень.  

До слова, опорним медзакладом, фахівці якого надаватимуть консультації у телемедицині на Рівненщині, визначено обласну клінічну лікарню. На старті проекту консультації надаватимуть за 4 нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання.

Довідково:

Телемедицина — це комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості).

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Згубився спанієль

    Вчора, 13 січня, в районі села Обарів згубився спанієль рудого окрасу. Прохання...
  • Загублено ключі від автомобіля

    В районі ринку на Ювілейному, було втрачено ключі Мультилок сірого кольору з брелоком у...
  • Знайдено гаманець

    Знайдено гаманець з картками та студентським квитком на прізвище Андрійчук...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного