«Таке падло, що жере все»: в Україну з квітами привезли рідкісного шкідника

Добереться до Рівненщини?

Разом з квітами, які завезли з Нідерландів, в Україну завезли західного квіткового трипса (Frankliniella occidentalis Perg.). Таку знахідку виявили у фітолабораторії обласного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Про це повідомляє РАДІО ТРЕК.

 -  Під час проведення фітосанітарного контролю зрізаних квітів, які завезені з Нідерландів походженням Ефіопія, виявлено карантинний, обмежено поширений на території України шкідливий організм – західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.).

 

До зараженого вантажу вживатимуть відповідні фітосанітарні заходи, - йдеться в офіційному повідомленні продспоживслужби. 

Експортеру -  а це Нідерланди - повідомили про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам.

Зазначимо, що західний квітковий трипс — багатоїдний шкідник, який може заселяти й пошкоджувати понад 250 видів рослин з більш ніж 65 родин.

Личинки висмоктують клітковий сік з рослинної тканини.

Спочатку це викликає появу жовтих некротичних плям, своєрідної штрихуватості; поступово ці штрихи і плями зливаються.

Шкідник впливає і на огірки та бобові.

 

Зокрема, на плодах огірків і бобах з’являються характерні рубці.

Своєю чергою на трояндах та квітах сенполій ураження західним квітковим трипсом проявляється у вигляді білого нальоту, а якщо зараження відбулося до початку цвітіння, то це може призвести до деформації зародків, резюмують у фотолабораторії Держпродспоживслужби Тернопільської області.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень